Newsletter

newsletter templates powered by FreshMail
Nowenna Ryś
Radio Profeto.pl Słowo na dziś Znajdź słowo
Rejestracja »
Jezu, Ty się tym - Esprit
Aleksandra i Paweł Wadowscy2017-06-19 08:01
Prawo Hammurabiego

Prawo Hammurabiego

poniedziałek, 11 Niedziela Zwykła, rok I, Mt 5,38-42

Jezus powiedział do swoich uczniów: Słyszeliście, że powiedziano: "Oko za oko i ząb za ząb!" A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu. Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi!

Temu, kto chce prawować się z tobą i wziąć twoją szatę, odstąp i płaszcz! Zmusza cię kto, żeby iść z nim tysiąc kroków, idź dwa tysiące! Daj temu, kto cię prosi, i nie odwracaj się od tego, kto chce pożyczyć od ciebie.

 

Do pewnego czasu bardzo mnie to denerwowało, że my chrześcijanie jesteśmy zmuszeni do nadstawiania drugiego policzka. To się zmieniło, kiedy zainspirowany zaslyszanym kazaniem dotyczącym tego czytania przestałem słowa Chrystusa traktować powierzchownie i głębiej je przeanalizowałem.

Jestem pewien, że Chrystus nie wysyła nas na zgubę, na upodlenie. Chce nam pokazać - co w dzisiejszym świecie szczególnie ważne - że przemoc rodzi tylko wiekszą przemoc, a zło jeszcze większe zło. Taka nasza natura, że ciężko na złe słowo nie odpowiedzieć gorszym, na cios nie odpowiedzieć mocniejszym... Myślę, że nasz Pan, Wcielenie Dobroci i Pokory byłby z nas zadowolony, gdybyśmy poprzestawali na kodeksie Hammurabiego, czyli "ząb za ząb".

Proszę Cię mój Panie o skrawek Twojej pokory i cierpliwości do bliźnich, bo ciągle.mi jej brakuje!!!

 

Zobacz >>Archiwum<< Radia Profeto - wszystkie audycje, które były emitowane na naszej antenie w jednym miejscu.

udostępnij


Advertisement

Komentarze+ Dodaj komentarz


Nikt nie skomentował jeszcze tego tekstu. Możesz jako pierwszy podzielić się swoimi uwagami, spostrzeżeniami i przedstawić własne zdanie na temat.
Gorąco zachęcamy do udziału w dyskusji!

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.

Nasi partnerzy

Copyright © Polska Prowincja Księży Najświętszego Serca Jezusowego 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone
facebook
facebook
 
_