Newsletter
180 Sekund
Rejestracja »
ordo et pax
Radio Profeto.pl

Wystartowaliśmy
Sercańskie Lato

Nasi partnerzy

 

 

 

 

ks. Karol Milewski SCJ2013-05-14 09:25
Wytrwać w miłości

Wytrwać w miłości

Jezus powiedział do swoich uczniów: Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Wytrwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości. To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.

To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich. Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni pan jego, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego. Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał - aby wszystko dał wam Ojciec, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali.

      Mamy wytrwać w miłości Jezusa. To On sam staje się normą naszego postępowania, wyborów, decyzji, myśli czy ludzkich odniesień. Gwarancją zachowania takiej miłości jest uczynienie przykazań Jezusa drogowskazami swego życia. Miłość jest podatna na zmanipulowanie, dlatego Jezus obwarował ją przykazaniem po to, by strzec w naszym życiu prawdziwej miłości, której On sam uczy i okazuje. Nie da się tego przyjąć, jeśli nie zrozumiemy, że Boże wymogi to wyraz życzliwej przyjaźni wobec nas i konsekwencja wezwania do pełni życia.

Fot. sxc.hu
 

udostępnij


wsarcie pod art

Komentarze+ Dodaj komentarz


Nikt nie skomentował jeszcze tego tekstu. Możesz jako pierwszy podzielić się swoimi uwagami, spostrzeżeniami i przedstawić własne zdanie na temat.
Gorąco zachęcamy do udziału w dyskusji!

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.

« wróć do poprzednio oglądanej strony

Najnowsze audio zobacz więcej »

Najnowsze video zobacz więcej »

Copyright © Polska Prowincja Księży Najświętszego Serca Jezusowego 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
facebook
facebook