Newsletter

newsletter templates powered by FreshMail
Nowenna Ryś
Radio Profeto.pl Słowo na dziś Znajdź słowo
Rejestracja »
Jezus działa
ks. Leszek Poleszak SCJ2017-08-12 08:01
Siła wiary

Siła wiary

sobota, 18 Niedziela Zwykła, rok I, Mt 17,14-20

Pewien człowiek zbliżył się do Jezusa i padając przed Nim na kolana, prosił: Panie, zlituj się nad moim synem! Jest epileptykiem i bardzo cierpi; bo często wpada w ogień, a często w wodę. Przyprowadziłem go do Twoich uczniów, lecz nie mogli go uzdrowić.

Na to Jezus odrzekł: O, plemię niewierne i przewrotne! Jak długo jeszcze mam być z wami; jak długo mam was cierpieć? Przyprowadźcie Mi go tutaj! Jezus rozkazał mu surowo, i zły duch opuścił go. Od owej pory chłopiec odzyskał zdrowie. Wtedy uczniowie zbliżyli się do Jezusa na osobności i pytali: Dlaczego my nie mogliśmy go wypędzić? On zaś im rzekł: Z powodu małej wiary waszej. Bo zaprawdę, powiadam wam: Jeśli będziecie mieć wiarę jak ziarnko gorczycy, powiecie tej górze: Przesuń się stąd tam!, a przesunie się. I nic niemożliwego nie będzie dla was.

 

Uzdrowienie chłopca chorego na epilepsję staje się dla Pana Jezusa okazją, aby podkreślić znaczenie wiary w naszym życiu. „Jeśli będziecie mieć wiarę jak ziarnko gorczycy (...), nic niemożliwego nie będzie dla was”. Wiara ma tę wyjątkową właściwość, że pozwala człowiekowi działać z mocą Bożą.

Św. Dominik (ok. 1170-1221), patron dnia dzisiejszego, doświadczył tego namacalnie w swoim życiu. Zakładając Zakon Kaznodziejski, przez cierpliwe głoszenie Dobrej Nowiny oraz solidne pogłębianie wiedzy o Bogu umacniał wiarę wielu zagubionych chrześcijan pociągniętych przez herezję albigensów, pomagając im wrócić do pełnej jedności z Kościołem.

Prośmy dziś Boga, by umacniał nas swoim światłem, aby nasza wiara mogła wzrastać i owocować dobrymi czynami. 

 

Przeczytaj również >>Wierzę żeby zrozumieć<< Przemysława Radzyńskiego.

udostępnij


Advertisement

Komentarze+ Dodaj komentarz


Nikt nie skomentował jeszcze tego tekstu. Możesz jako pierwszy podzielić się swoimi uwagami, spostrzeżeniami i przedstawić własne zdanie na temat.
Gorąco zachęcamy do udziału w dyskusji!

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.

Nasi partnerzy

Copyright © Polska Prowincja Księży Najświętszego Serca Jezusowego 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone
facebook
facebook
 
_