Newsletter

newsletter templates powered by FreshMail
Radio Profeto.pl Słowo na dziś Znajdź słowo
Rejestracja »
Jezus działa
ks. Marek Borzęcki SCJ2017-01-12 09:25
Działalność Jezusa

Działalność Jezusa

czwartek, (pierwszy tydzień zwykły), rok I, Mk 1,40-45

Trędowaty przyszedł do Jezusa i upadając na kolana, prosił Go: Jeśli chcesz, możesz mnie oczyścić. Zdjęty litością, wyciągnął rękę, dotknął go i rzekł do niego: Chcę, bądź oczyszczony! Natychmiast trąd go opuścił i został oczyszczony.

Jezus surowo mu przykazał i zaraz go odprawił, mówiąc mu: Uważaj, nikomu nic nie mów, ale idź pokaż się kapłanowi i złóż za swe oczyszczenie ofiarę, którą przepisał Mojżesz, na świadectwo dla nich. Lecz on po wyjściu zaczął wiele opowiadać i rozgłaszać to, co zaszło, tak że Jezus nie mógł już jawnie wejść do miasta, lecz przebywał w miejscach pustynnych. A ludzie zewsząd schodzili się do Niego.

 

Ewangeliczne wydarzenia, które opisują publiczną działalność Jezusa Chrystusa, dają nam nie tylko Jego słowa, ale przedstawiają cudotwórczą moc.

Do Mistrza z Nazaretu przychodzi człowiek chory na trąd i usilnie prosi o uzdrowienie. Człowiek dotknięty trądem nie mógł przebywać w żadnej społeczności, był skazany w swojej chorobie na powolne umieranie w samotności.

Jezus, uzdrawiając trędowatego, na nowo czyni go zdrowym, ale równocześnie sprawia, że może on wrócić do swoich najbliższych i rozpocząć normalne życie. Człowiek uzdrowiony z trądu jest dla każdego z nas osobą wielkiego zaufania,  nie ma w nim cienia wątpliwości. W swojej wielkiej pokorze i głębokiej wierze jest przekonany, że Jezus ma moc go uzdrowić, mówiąc: ”Jeśli chcesz, możesz mnie oczyścić…”.

Gdy zwracamy się w modlitwie do Boga, chciejmy pamiętać, że On decyduje o tym, w jakim czasie nam udzielić potrzebnej łaski. Stwórca wobec nas ma swój plan i nigdy nie powinniśmy wątpić, że nasze błagania i prośby zostaną bez odpowiedzi. On nas zna i wie, czego nam potrzeba. Zaufaj mu…

 

Zobacz >>Archiwum<< Radia Profeto - wszystkie audycje, które były emitowane na naszej antenie w jednym miejscu.

udostępnij


Advertisement

Komentarze+ Dodaj komentarz


Nikt nie skomentował jeszcze tego tekstu. Możesz jako pierwszy podzielić się swoimi uwagami, spostrzeżeniami i przedstawić własne zdanie na temat.
Gorąco zachęcamy do udziału w dyskusji!

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.

Nasi partnerzy

Copyright © Polska Prowincja Księży Najświętszego Serca Jezusowego 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone
facebook
facebook
 
_