Newsletter

newsletter templates powered by FreshMail
Radio Profeto.pl Słowo na dziś Znajdź słowo
Rejestracja »
Jezus działa
Redakcja Profeto2017-04-15 21:10
Życzenia od Grupy Profeto

Życzenia od Grupy Profeto

Nasi kochani Przyjaciele! To już czwarta Wielkanoc, którą możemy razem przeżywać! I zawsze w takich momentach nasze serca wzruszają się na myśl, jak dobrych ludzi Pan stawia przed nami. Nie byłoby bowiem nas, gdyby nie Wy!

 

Maria Magdalena natomiast stała

przed grobem płacząc.

(...) Jezus rzekł do niej: Mario!

A ona obróciwszy się powiedziała do Niego po hebrajsku:

Rabbuni, to znaczy: Nauczycielu! 

(J 20, 11–18)

 

W tym wyjątkowym dniu, gdzie jeszcze echo Wielkiego Piątku nie pozwala nam jakby do końca uwierzyć, że Chrystus naprawdę żyje, gdzie świat nadal próbuje wykrzyczeć: „Gdzie jest Bóg?”. Gdzie jest Bóg, jeśli na świecie istnieje zło, jeśli są ludzie głodni, spragnieni, bezdomni, wygnańcy, uchodźcy? Gdzie jest Bóg, gdy niewinni ludzie umierają z powodu przemocy, terroryzmu, wojen? Gdzie jest Bóg, kiedy bezlitosne choroby zrywają więzy życia i miłości? Albo, gdy dzieci są wyzyskiwane, poniżane i kiedy także one cierpią z powodu poważnych patologii? Gdzie jest Bóg w obliczu niepokoju wątpiących i dusz strapionych? Istnieją takie pytania, na które nie ma żadnych ludzkich odpowiedzi. Możemy tylko spojrzeć na Jezusa i Jego pytać. A odpowiedź Jezusa jest następująca: „Bóg jest w nich”, Jezus jest w nich, cierpi w nich. (Przemówienie papieża Franciszka podczas Drogi Krzyżowej na krakowskich Błoniach, ŚDM 2016). 

Niech więc każda wątpliwość dzisiaj zostanie pokonana, dzięki doświadczeniu Boga, który żyje!

Z modlitwą i błogosłaiweństwem +

ks. Michał Olszewski SCJ i ks. Karol Milewski SCJ

wraz z całą Grupą Profeto

 

 

udostępnij


Advertisement

Komentarze+ Dodaj komentarz


Exo: I ode mnie najlepsze życzenia dla Rodziny Profeto. Obfitych Łask i Błogosławieństw od Chrystusa Zmartwychwstałego oraz pełnych pokoju Świąt Wielkanocnych z radosnym "Alleluja. Michał z rodziną
2017-04-15 22:13:18
jolab: Księżom, całej Grupie Profeto oraz nam wszystkim z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzę radości z niezgłębionej miłości Boga do człowieka.
2017-04-16 20:47:14
Maria40: Ja również dokładam się do życzeń Radosnych Świąt Wielkanocnych! Niech Jezus Chrystus Zmartwychwstały obficie Kapłanom oraz całej grupie Profeto Błogosławi i udziela wszelkich potrzebnych łask! Wesołego Alleluja!życzy Marysia z rodziną.
2017-04-16 21:49:02
Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.

Nasi partnerzy

Copyright © Polska Prowincja Księży Najświętszego Serca Jezusowego 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone
facebook
facebook
 
_