„Droga do Jezusa” – biblijne komentarze dla dzieci na Profeto

„Droga do Jezusa” to codzienne komentarze do Ewangelii adresowane do dzieci w wieku szkolnym. – Chcemy w sposób zrozumiały, adekwatny do ich wieku, za pomocą prostego języka przybliżać im nauczanie Jezusa zawarte na kartach Pisma Świętego. Chcemy pokazywać, co Jezus mówi do nas i jaką drogą chce nas do siebie prowadzić – wyjaśniają twórcy projektu ze Wspólnoty Emmanuel.

Od 1 czerwca (Międzynarodowy Dzień Dziecka) komentarze z cyklu „Droga do Jezusa” będą dostępne na portalu i w aplikacji profeto.pl; będą także emitowane w Radiu Profeto w codziennym paśmie dla dzieci między godz. 19.00 a 20.00.

– Każdego dnia w Ewangelii odnajdujemy historię życia Jezusa, Jego naukę, ale także konkretne wskazówki dla naszego życia. Żadna inna książka nie zawiera w sobie takiego bogactwa. Chcemy więc przekazać je naszym dzieciom, bo to jest ta skała, na której będą budować swoje życie. Chcemy także zainspirować i dzieci, i rodziców do rozmowy na temat Ewangelii, a także do jej wspólnego czytania i rozważania – podkreśla Wspólnota Emmanuel.

Twórcy „Drogi do Jezusa” podpowiadają, że krótkie komentarze do codziennej Ewangelii przygotowane przez osoby duchowne i świeckie, w tym także rodziców, mogą towarzyszyć porannej lub wieczornej modlitwie rodzinnej czy indywidualnej. Można włączyć je w samochodzie, w drodze do szkoły albo w każdym innym dogodnym miejscu i czasie.

Wśród komentatorów „Drogi do Jezusa” są m.in. bp Michał Janocha, bp Antoni Długosz, ks. Michał Olszewski SCJ, s. Anna Maria Pudełko, Jasiek Mela, Michał „PAX” Bukowski, Darek Malejonek, Dariusz Kowalski i Adam Woronowicz.