„Odnaleźć się w Sercu Jezusa” – 75-lecie Prowincji Polskiej Sercanów

Aktualność i potrzeba sercańskiego charyzmatu w Kościele stanie się przedmiotem refleksji nad sercańską tożsamością przeżywaną współcześnie. 75 lat od powstania Prowincji Polskiej przynagla, aby dokonać rozrachunku z przeszłością i popatrzeć w przyszłość z nadzieją, że wiele jeszcze jest do zrobienia w urzeczywistnianiu Królestwa Serca Jezusowego w duszach i społeczeństwie.

Pierwszy dzień dwudniowego wydarzenia, czyli 7 października 2022 r., będzie wewnętrznym spotkaniem Sercanów. Drugi dzień, 8 października, będzie połączony z coroczną Pielgrzymką Prowincjalną do Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa. Będzie wówczas obecny Ojciec Generał Carlos Luis Suárez Codorniú SCJ. W ramach wydarzenia przewidziana jest konferencja duchowości Serca Jezusowego, Akt oddania Prowincji Niepokalanemu Sercu Maryi i odsłonięcie tablicy z okazji 75. rocznicy powstania Prowincji Polskiej poświęconej jej budowniczym – na czele z pierwszym prowincjałem ks. Michałem Wietechą SCJ.

Do Płaszowa zaproszeni są wszyscy sercanie, parafianie, przyjaciele, członkowie wspólnot sercańskich, dobroczyńcy i wszyscy, którym bliski jest kult Serca Jezusowego.

„Przeżywając Jubileusz 75. lat istnienia Prowincji Polskiej Księży Sercanów zapraszam do udziału w wydarzeniach, które zwieńczą czas szczególnej łaski Boga wobec naszej zakonnej sercańskiej wspólnoty. Każdego roku Prowincja Polska pielgrzymuje do miejsca początku: domu macierzystego i sanktuarium MB Błogosławionego Macierzyństwa w Krakowie-Płaszowie. W tym roku pragniemy zaprosić również i Was, drodzy Parafianie, Członkowie grup duszpasterskich i Osoby współpracujące z naszymi Współbraćmi. Chcemy dzielić z Wami nie tylko codzienność, ale również tak wyjątkowe wydarzenia jak Jubileusz i wizytację naszego generała o. Carlosa Luisa Suáreza Codorniú SCJ. Zatem przyjmijcie nasze zaproszenie i przybądźcie wraz z Waszymi duszpasterzami dnia 8 października 2022 roku do Krakowa-Płaszowa, aby przy Sercu Jezusa i Jego kochającej Matki wspólnie wypraszać potrzebne dla nas wszystkich Boże łaski” – napisał w zaproszeniu prowincjał ks. Sławomir Knopik SCJ.

Plan konferencji pastoralnej Sercańskiego Centrum Duchowości „Ewangelizacyjna szansa pierwszych piątków miesiąca”
Kraków – Domus Mater, 8 października 2022 r.

  9.00 Rozpoczęcie konferencji, przywitanie gości – ks. Damian Płatek SCJ, dyrektor Sercańskiego Centrum Duchowości,
  9.10 Wystąpienie ks. Sławomira Knopika SCJ, Prowincjała Prowincji Polskiej Zgromadzenia Księży Sercanów,
  9.15 Aktualny kontekst I piątków miesiąca – ks. Damian Płatek SCJ,
  9.30 „Serce Jezusa – pożądanie wzgórz wiekuistych” – o. Michał Gołąb SJ,
10.00 I piątek. Nowe perspektywy – ks. Marek Piedziewicz, diec. elbląska,
10.30 Przerwa kawowa,
11.00 Serce Jezusa samotne w tabernakulum – ks. Michał Olszewski SCJ,
11.30 Dzielenie się doświadczeniem i prezentacja modlitewnika Thesaurus Precum – ks. Eugeniusz Ziemann SCJ,
12.30 Msza św. Pod przewodnictwem bp. Józefa Wróbla SCJ i homilią generała ks. Carlosa Luisa Suareza Codorniú SCJ.

Transmisja w Radiu Profeto od godz. 9.00 do 14.00. Zapraszamy!