„Pokłońmy się Królowi Serc” – koncert kolęd Mistral Gospel Choir (transmisja live)

„Pokłońmy się Królowi Serc” to tytuł koncertu Mistral Gospel Choir, na który Profeto zaprasza w sobotę 15 stycznia o godz. 19.00. Muzycy krakowskiego chóru gospel zagrają i zaśpiewają polskie kolędy w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Stadnikach.

Tytuł „Pokłońmy się Królowi Serc” to fragment autorskiej kompozycji Mistral Gospel Choir „Emmanuel”, która jest motywem przewodnim koncertu. „Emmanuel zstąpił z Nieba / To królów Król i panów Pan / Wyruszcie wnet Bogu chwałę oddać trzeba / Już bliski jest Zbawienia czas” – te słowa będzie można usłyszeć na otwarcie kolędowego wieczoru. Krakowski chór wykona też wiele tradycyjnych polskich kolęd – m.in. "Gore gwiazda", "Lulajże Jezuniu", "Bóg się rodzi" czy "Wśród nocnej ciszy".

Transmisja koncertu „Pokłońmy się Królowi Serc” w sobotę 15 stycznia o godz. 19.00 na antenie Radia Profeto i kanale Profeto w serwisie YouTube.

Mistral Gospel Choir powstał w styczniu 2015 r. w Mistrzejowicach z inicjatywy Patrycji Stachury. Od marca 2016 r. prowadzi go Ela Ekiert. Tworzą go ludzie różnych środowisk, zawodów, wieku i zaawansowania muzycznego. Połączył ich Jezus, Gospel i Kraków. – Nazwa „Mistral” oddaje potęgę naszego Ojca, który, niczym silny powiew, nadaje kierunek sprawom, zaś jej porywisty charakter, wyraża żywiołowy temperament zespołu – tłumaczą członkowie chóru, którego misją jest niesienie Ewangelii w miejsca, gdzie jej na co dzień nie ma, a owocami tej inicjatywy są koncerty w więzieniu, dla ubogich czy „street performance”. Repertuarowo Mistralowi bliżej do nowoczesnej stylistyki gospel, chociaż niejednokrotnie sięga również do klasyki. Nieobce są mu też rytmy afrykańskie czy latynoskie. Obecnie chór pracuje nad materiałem autorskim, wykonywanym w naszym ojczystym języku.

Koncert „Pokłońmy się Królowi Serc” Profeto dedykuje swojemu Przyjacielowi – zmarłemu przed rokiem – ks. Arturowi Godnarskiemu, który był sekretarzem Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji, koordynatorem Ogólnopolskiej Inicjatywy Ewangelizacyjnej Przystanek Jezus i duszpasterzem Wspólnoty św. Tymoteusza.