29 Sercańskie Dni Młodych

Bliżej Ciebie – to hasło tegorocznego spotkania młodych, które po raz 29 organizują księża sercanie w Pliszczynie.

Każdy człowiek ma wrodzoną potrzebę bycia kochanym, potrzebnym i spełnionym. Niejeden z nas boi się samotności i odrzucenia. Tegoroczne Sercańskie Dni Młodych są okazją do tego, aby znaleźć w sobie to, co przeszkadza w spotkaniu z Bogiem i z drugim człowiekiem. Bliżej Ciebie, bo zwołani przez Jezusa Chrystusa. Zgromadzeni we wspólnocie chcemy odkrywać, czym jest doświadczenie Bożej miłości, czym jest zaufanie i życie w prawdzie.

Wychodząc od człowieczeństwa, które wśród młodych naznaczone jest doświadczeniem samotności, pragniemy ich poprowadzić przez słowo Boże, sakramenty i życie we wspólnocie tak, by pierwszy tydzień wakacji stał się dla nich wyzwalający z przejmującego bólu osamotnienia, lęku i braku zaufania.

Pragniemy dać im szansę na uchwycenie nowej perspektywy, w której człowiek doświadcza bycia kochanym przez Boga i zaczyna obdarzać miłością innych.

Poprzez konferencje i spotkania z zaproszonymi gośćmi pragniemy pomóc uczestnikom SDM-u zmierzyć się z doświadczeniem samotności, które ze względu na doświadczenie Boga i wspólnoty nie musi być już tak dotkliwe i zadające cierpienie.

Planujemy szereg warsztatów (muzycznych, tanecznych, artystycznych, sportowych, medialnych, ewangelizacyjnych i wiele innych), eventów kulturalnych, koncertów, zabaw integracyjnych. Wszystko to ma służyć budowaniu wspólnoty i otwarciu się na drugiego człowieka.

Nie zabraknie również czasu na wspólną modlitwę, Mszę Świętą, adorację Najświętszego Sakramentu, uwielbienie. Pragniemy zbliżyć się do Boga, wejść z Nim w relację, poczuć się kochanymi.

Zapisy
Koszt SDM-u to 250 zł. Zapisy trwają do 21 czerwca.
Istnieje możliwość zapisu po tym terminie, ale ze względów organizacyjnych koszt udziału w SDM-ie to wówczas 300 zł.

Film zapowiadający wydarzenie zrealizowany przez sercańską młodzież:

Więcej informacji na stronie: www.sercanskie.pl

Opis i plan: https://sercanskie.pl/strony/zapraszamy-na-29--sercanskie-dni-mlodych-

Wybrane punkty programu będą transmitowane na antenie Radia Profeto.