30 scen z życia Maryi - Aneta Liberacka

Książka "30 scen z życia Maryi" Anety Liberackiej zaprasza do zaprzyjaźnienia się z Maryją podczas trzydziestodniowej duchowej wędrówki. Zawiera rozważania inspirujące do spojrzenia na własne życie poprzez pryzmat życia Matki Bożej oraz do dostrzeżenia podobieństw między sytuacjami i przeżyciami w życiu naszym i Jej. Pozwala odkryć Maryję na nowo, nie jako niedosiężny wzór, ale jako bliską osobę - kobietę, matkę i troskliwą przyjaciółkę.

Ważną częścią publikacji są wzruszające szczerością, intymne świadectwa, będące zapisem prawdziwych historii. Każde z nich jest zakończone krótką, z serca płynącą modlitwą. Książka ma charakter osobistego modlitewnika, dodatkowo podkreślonego przez zbiór poświęconych Maryi modlitw (m.in. litanii i nowenn), które stanowią zaproszenie do pielgrzymowania do polskich sanktuariów Maryi na Jasnej Górze, w Licheniu, w Gietrzwałdzie, na Wiktorówkach, w Janowie Lubelskim, w Szczyrku, Krasnobrodzie, Świętej Lipce, Kalwarii Zebrzydowskiej, Matemblewie i w Koziebrodach.

"30 scen z życia Maryi" jest książką skierowaną głównie do kobiet, ale zawiera także męski akcent w postaci wątku poświęconego "Mężczyznom Maryi z Jasnej Góry". 

Publikacja wyróżnia się starannym opracowaniem i dbałością o estetykę. Szatę graficzną wzbogacają zdjęcia kopii obrazów Madonn Papieskich pochodzących z polskich sanktuariów maryjnych. Są to prace ikonopisarzy z grupy Lumen, działającej w ramach Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Twórców Sztuki Sakralnej ECCLESIA w Krakowie.

Książka uzyskała imprimatur Kurii Metropolitalnej Warszawskiej. Honorowy patronat nad publikacją objął ks. abp Wacław Depo, przewodniczący Komisji Maryjnej Konferencji Episkopatu Polski oraz Krajowa Rada ds. Duszpasterstwa Kobiet, organ wspomagający delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Kobiet - księdza bp. Wiesława Szlachetkę. 

Książka zrodziła się z pragnienia pokazania piękna przyjaźni z Maryją (także w chwilach trudnych) i zainspirowania do rozwijania pobożności maryjnej. Byłoby wspaniale, jeśliby jej przesłanie mogło  trafić do ludzi młodych w Polsce.  

Okłądka

Zapraszam do wspólnej drogi z Maryją. Spoglądając na Nią w tych 30 scenach, chciałabym pokazać, że nasze życie wcale nie jest tak bardzo różne od Jej codziennych trosk i radości. Nasza Matka, Mistrzyni, Nauczycielka i Przyjaciółka każdego dnia wyprasza nam u swojego Syna siłę do przetrwania nawet największych trudności i cierpień (…).

Warto przejść przez 30 scen z życia Maryi, odkrywając w nich własne przeżycia, spotkania i sytuacje. Warto przyjrzeć się historiom innych kobiet, które są tak podobne do historii Maryi, by dostrzec tam także i nasze życie.

Aneta Liberacka – redaktor naczelna portalu Stacja7.pl. Mama czwórki dzieci, chętnie zabierająca głos w sprawach kobiet, wychowania, rodziny, edukacji. Bliska jej sercu jest nauka społeczna Jana Pawła II. Na Stacji7 od kilku lat prowadzi cykl „Rozmowy z Janem Pawłem II” oraz podejmuje tematy społeczne. Pochodzi z miejscowości Koziebrody, gdzie znajduje się przepiękne Sanktuarium Maryjne. Maryja towarzyszy jej więc od dzieciństwa.