8. Solne uwielbienie już 3 czerwca w Wieliczce

To już ósma edycja tradycyjnych wieczorów uwielbienia odbywających się w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Wieliczce. Od 2014 roku wydarzenie gromadziło tysiące wiernych z Małopolski na wspólnej modlitwie przy dźwiękach hitów muzyki chrześcijańskiej. W tym roku, ze względu na ograniczenia pandemiczne Franciszkanie i Miasto Wieliczka zapraszają na spotkanie na Rynku Górnym w Wieliczce, a w przypadku złych warunków atmosferycznych - w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki.

Tegoroczne Solne uwielbienie poprowadzą soliści tworzący tę inicjatywę od 2014 roku. Towarzyszyć im będą muzycy współtworzący inicjatywę, na co dzień związani z wieloma zespołami muzyki chrześcijańskiej i środowiskiem gospel. W uwielbienie włączą się także przedstawiciele Wspólnoty Chrystusa Zmartwychwstałego Galilea oraz wieliccy Franciszkanie.

Solne uwielbienie będzie transmitowane na stronie wydarzenia na Facebooku: facebook.com/solneuwielbienie oraz w Radio Profeto: https://profeto.pl/radio.