Głównym celem Biegu dla Życia jest manifestacja miłości do życia w myśl słów z encykliki Evangelium vitae św. Jana Pawła II: „Bronić życia i umacniać je, czcić je i kochać – oto zadanie, które Bóg powierza każdemu człowiekowi”. To dlatego w tym roku trasa przebiega przez tereny zamieszkałe: Sanok – Brzozów – Korczyna (Podzamcze) po nawierzchni asfaltowej ze sporymi przewyższeniami. Ale ze względu na obecną sytuację pandemiczną i związane z nią ograniczenia organizatorzy zdecydowali, że Bieg będzie odbywał się indywidualnie także w dowolnych miejscach. – Z uwagi na ideę Biegu termin, w jakim można pokonać dystans, to w tym roku czas od Niepokalanego Poczęcia do Wigilii Bożego Narodzenia – podkreślają organizatorzy.

Każdy, kto chciałby połączyć aktywny tryb życia z wyższymi wartościami, zaproszony jest do wzięcia udziału w tegorocznej edycji Biegu dla Życia. Zapisy trwają do czwartku 3 grudnia (biegnijsercem.pl/zapisy-2020). Każdy zawodnik w formularzu zgłoszeniowym wybiera dystans 48, 24 lub inny (w zależności od możliwości biegowych), który przebiegnie w terminie od 8 do 24 grudnia jednorazowo i w całości.

Pielgrzymka biegowa odbywa się indywidualnie. Możliwe jest także bieganie w grupie z uwzględnieniem rozporządzeń pandemicznych. – Rodzinne wybieganie mile widziane – w tym roku tempo i dystans schodzą na drugi plan – podkreślają organizatorzy. Uczestnicy proszeni są o przesłanie po biegu zdjęć na adres kontakt@biegnijsercem.pl lub przez Facebook’a.

Zgłoszeni uczestnicy otrzymają pakiet startowy, w którym znajdą się pamiątkowy medal i tematyczna opaska na głowę. Część funduszy z opłat zawodników przeznaczona będzie na wsparcie Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci Niepełnosprawnych w Starej Wsi.

Ambasadorami biegu są wielokrotna medalistka pucharu świata w żeglarstwie Zofia Noceti-Klepacka, mistrz Polski duchowieństwa w biegu górskim oraz w maratonie ks. Tomasz Szady oraz wicemistrzyni Polski w biegach górskich na dystansie ultra Paulina Tracz.

Bieg dla Życia jest głównym wydarzeniem inicjatywy BiegnijSercem.pl, która powstała w 2017 roku jako forma wsparcia Magdaleny i Agaty szykujących się na wyjazd misyjny z Domami Serca. Początkowo to właśnie im poświęcona była zarówno strona, jak i biegowa akcja zbierania potrzebnych funduszy. Obecnie Magdalena i Agata są już w Polsce, a w tym roku na misję w Ekwadorze wyruszyła Monika. Gorąco prosimy o wsparcie modlitewne dla niej.

Portal profeto.pl i Radio Profeto są partnerami Biegu dla Życia.