Mając w sercu te słowa biskupa Edwarda Dajczaka, drugi dzień tegorocznego Przystanku Jezus rozpoczęliśmy od wspólnej modlitwy Jutrznią. Usłyszeliśmy w niej słowa z Listu do Rzymian: „Teraz nadeszła dla was godzina powstania ze snu. Noc się posunęła, a przybliżył się dzień”. Odczytaliśmy je jako zaproszenie do tego, byśmy dali się Bogu poprowadzić przez czas, który dla nas zaplanował, zgadzając się na Jego wolę. Ks. Rafał Jarosiewicz prowadzący nas w tym dniu rozważań zachęcił, byśmy wykorzystywali spotkania przy stole, na polu namiotowym i w każdej innej konstelacji do dzielenia się swoim świadectwem spotkania Pana. Wielu z nas wykorzystało do tego zadania przerwę śniadaniową.

W dopołudniowym bloku rekolekcyjnym rekolekcjonista omawiał na konkretnych przykładach pięć sposobów, w jakich Bóg mówi do człowieka, skupiając się przede wszystkim na tym, że Bóg mówi przez drugiego człowieka i przez konkretne znaki, w jakich się nam objawia. Tak często czekamy na znak od Pana, a gdy do nas mówi, potrafimy przegapić Jego bliskość. Dlatego konkretnym krokiem w budowaniu relacji z Jezusem w Słowie była skrutacja – czas indywidualnego słuchania mówiącego do nas Pana.

W myśl zasady "w zdrowym ciele, zdrowy duch" nie mogło zabraknąć chwili relaksu, posiłku, okazji do rozmów, dzielenia pierwszych radości ze wspólnego spotkania. Wsłuchując się w kuluarowe rozmowy, wiele razy można było podsłuchać świadectwa „przystankowych oldbojów”, którzy wprowadzali w arkana posługi na polu tych, którzy na PJ przyjechali po raz pierwszy. O godz. 16.15 celebrowaliśmy uroczystą Eucharystię z kolejną nauką rekolekcyjną ks. Rafała. Zwrócił w niej uwagę na to, że aby słuchać Boga, nie wystarczy wiedzieć, że ON mówi, ale trzeba znać Jego język miłości, w którym mówi i dbać o czas dla Niego.

Wtorkowy wieczór był dla uczestników niezwykle ważnym czasem nabożeństwa pokutnego. Każdy z nas mógł podejść do Jezusa w Najświętszym Sakramencie, uchwycić się Jego szat i prosić o dar uzdrowienia. Jednocześnie wielu z nas skorzystało tego wieczoru z daru pojednania w sakramencie spowiedzi św. I tak upłynął nam drugi dzień. Upłynął… dla niektórych, inni ruszyli na swoje dyżury, warty, inni na adoracje, bo na Przystanku życie trwa nieustannie.

Pozdrawiamy Was wszystkich, którzy duchowo łączycie się z nami i tworzycie dzieło Przystanku w swoich miejscach zamieszkania, pracy, wypoczynku…

Radio Profeto transmituje wydarzenia z Przystanku Jezus. Szczegółowy plan transmisji TUTAJ.

Damian Piątkowiak / przystanekjezus.pl
Foto facebook.com/PrzystanekJezus