Duchowe espresso, czyli kilka słów o Słowie

Duchowe espresso, czyli kilka słów o Słowie. Rozważania na każdy dzień, ojciec Michał Legan OSPPE.

Nic tak nie stawia na nogi jak poranne espresso. Zastrzyku energii potrzebuje jednak nie tylko nasze ciało, ale także dusza. By pobudzić serce i pozytywnie ukierunkować cały dzień, warto rozpocząć go z dobrym słowem – z Bożym Słowem.

Ojciec Michał Legan od wielu lat dzieli się swoimi rozważaniami nad Ewangelią. Jak nikt inny potrafi wydobyć z biblijnego tekstu to, co najważniejsze. Jego medytacje krzepią, inspirują, skłaniają do przemyśleń, a przede wszystkim pomagają doświadczyć tego, jak bardzo Bóg kocha nas w „tu i teraz” naszego życia, w tym, co proste i zwyczajne.

Dzięki tej książce można mieć te refleksje zawsze pod ręką i przekonać się, że każda chwila jest dobrym momentem, by spotkać się z Chrystusem oraz z wiarą spojrzeć na swoje życie i otaczający nas świat. 

Medytacje poszerzono o pytania, zachęty i cytaty, które mogą być punktem wyjścia do modlitwy osobistej.

Michał Legan OSPPE (ur. 1979) – paulin, teolog, filmoznawca, dziennikarz, publicysta, kierownik Katedry Teologii Mediów na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, kierownik Redakcji Audycji Katolickich TVP (od czerwca 2022 roku). Jest również vlogerem i autorem codziennego wideokomentarza do Ewangelii Kilka słów o Słowie.

„Jak dobrze, że Bóg codziennie obdarowuje nas swoim Słowem”.
Michał Legan OSPPE