Gość

Środa, 6 Niedziela Wielkanocna, rok I, J 16,12-15

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz jeszcze znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek słyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam objawi. Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Dlatego powiedziałem, że z mojego bierze i wam objawi”.

 

"Po swoim przyjściu On - Duch Prawdy - poprowadzi was ku pełnej prawdzie." 

Pan Jezus zapowiedział, że przyjdzie do nas pocieszyciel Duch Święty, nazwany tutaj Duchem Prawdy. Tylko przy Jego pomocy jesteśmy w stanie poznać Jezusa, bo właśnie On jest Drogą, Prawdą i Życiem.

W dzisiejszych czasach świat oferuje nam wiele "prawd". Jak odnaleźć się w tym zalewie informacji? Sami nie jesteśmy w stanie tego zrobić. Tylko w mocy Ducha Świętego możemy odnaleźć prawdziwego Boga i kroczyć Jego drogami, podejmując słuszne decyzje.

Dlatego tak ważne jest, aby wzywać Ducha Świętego w każdej sytuacji i aby to On pomagał nam podejmować dobre decyzje. Pamiętaj, że Duch Święty przychodzi do Ciebie zawsze, kiedy tylko Go o to prosisz z wiarą.