Gospel na Skałce

Gospel na Skałce to koncert muzyki gospel w wykonaniu ok. 100-osobowego chóru pod “batutą” znakomitych dyrygentek i wokalistek: Ruth Waldron (UK) i Elżbiety Ekiert-Pyzik. Wydarzenie jest częścią małopolskiej oferty kulturalnej od 2013 roku i jest jedynym tego typu wydarzeniem w Polsce. Jego wyjątkowość to wykonawcy, którymi są członkowie małopolskich chórów gospel, którzy na czas wydarzenia łączą głosy w jeden zjednoczony chór. W tym roku będzie można na scenie zobaczyć i usłyszeć reprezentację aż 15 chórów:
1. Camino
2. Chór Gospel Alwernia
3. Gospel Mszana Dolna
4. DeocentriCity
5. Faceci w Czerni
6. Gospel nad Rabą
7. GospelSenior
8. Gospel Voice
9. Grodzka Gospel
10. Joyful Voice
11. Kraków Gospel Choir
12. Mistral Gospel Choir
13. Młodzieżowy Chór Gospel
14. Soul’n’Voices
15. Tarnowski Chór Gos.pl

Celem wydarzenia zawsze było spotkanie – chórów, mieszkańców regionu, turystów, ludzi kochających muzykę. Nawet w ubiegłym roku (pandemicznych obostrzeń) chór stanął na schodach Ołtarza Trzech Tysiącleci na Skałce pomimo braku fizycznej obecności publiczności (odbyła się transmisja na żywo). W maju 2022 roku cel stworzenia wydarzenia optymistycznego i jednoczącego jest podwójnie istotny. Pragniemy na Skałce podzielić się ze słuchaczami tym, co mamy najlepszego: jednością, harmonią, troską o samopoczucie drugiego człowieka.

Wszystkie dodatkowe informacje o koncercie można znaleźć na stronie wydarzenia: www.gospelnaskalce.pl lub na Facebooku: facebook.com/gospelnaskalce.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Gospel.

Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa i Województwa Małopolskiego.
Honorowy Patronat sprawuje Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski. Profeto objęło wydarzenie patronatem medialnym.