Wszystko, co żyje, niech chwali Pana! Zapraszamy Cię do Siedlec na XXIV Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Hosanna Festival, który odbędzie się w dniach 25- 27 sierpnia 2017 roku.

Kto i po co?

Festiwal organizowany jest przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Siedleckiej  we współpracy z Urzędem Miasta Siedlce, Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce oraz Miejskim Ośrodkiem Kultury. Co roku Hosanna przyciąga dziesiątki młodych i utalentowanych muzyków z całej Polski oraz rzeszę publiczności. Za główny cel, obok upowszechniania szeroko pojętej kultury, kształtowania gustów i wrażliwości muzycznej, festiwal stawia sobie równie ambitne zadanie formowania młodego pokolenia Polaków otwartego na wartości chrześcijańskie i ogólnoludzkie. Jest też świetną okazją do promocji oraz wspierania utalentowanych zespołów oraz solistów muzyki chrześcijańskiej z całej Polski!

W PROGRAMIE

Festiwal rozpoczniemy w piątek duchowym przygotowaniem, czyli Eucharystią w intencji darczyńców, uczestników i organizatorów festiwalu, po której odbędzie się koncert Uwielbienia, który poprowadzi Zespół Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy parafii Św. Teresy w Siedlcach 

Sobota to zmagania konkursowe w Sali Teatralnej CKiS w Siedlcach, które oceniać będzie profesjonalne jury. Wieczorem odbędzie się koncert TAU - rapera, producenta muzycznego oraz  założyciela wytwórni Bozon Records

Nieedziela rozpoczyna się wspólną Eucharystią, po której już po raz czwarty na deskach amfiteatru rozpocznie się przegląd zespołów pielgrzymkowych, a po południu  mikrofony przekażemy laureatom sobotniego konkursu. Później nastąpi długo oczekiwany i niezwykle emocjonujący moment festiwalu- ogłoszenie werdyktu i wręczenie nagród zwycięzcom. 

Wieczór uświetni koncert GOSPEL RAIN.  Zespół tworzony jest przez kilkudziesięcioosobowego charyzmatyczny pop-gospelowy chór wspierany przez znakomitych solistów i instrumentalistów. Są oni niezwykłą mieszanką energii i spontaniczności koncertowej, która objawia sięw autentycznym, żywym kontakcie z publicznością. 

Gospel Rain jest jednym z najstarszych zespołów w Polsce stworzonych z chrześcijańskiej inspiracji. W roku 2016 świętuje swój jubileusz 25-lecia istnienia. Grupa zebrała się po raz pierwszy w Lublinie w sierpniu 1991 roku bezpośrednio po historycznym Światowym Spotkaniu Młodzieży w Częstochowie, w którym wziął udział Jan Paweł II. Założycielem i liderem zespołu jest Grzegorz Głuch – kompozytor, aranżer, wokalista, animator środowiska muzyki gospel. W dorobku fonograficznym Gospel Rain znajdują się cztery płyty. W początkach 2016 roku ukazała się najnowsza koncertowa płyta OGIEŃ, zawierająca nowe piosenki autorstwa Grzegorza Głucha i innych członków zespołu. 

Tymczasem gdy na deskach amfiteatru królować będzie muzyka, na terenach zielonych wokół obiektu wiele atrakcji dla całej rodziny! Konkursy, gry integracyjne, zawody sportowe, malowanie twarzy, zabawy z clownami, zjeżdżalnie, trampoliny, dmuchane zamki i Festiwalowa tradycja – konkurs fantowy, w którym każdy los wygrywa! To tylko niektóre atrakcje,  jakie czekają na wszystkich, którzy wybiorą się wtedy do Siedlec!

Hosanna Festival to nie tylko możliwość posłuchania dobrej, wartościowej muzyki, ale także atrakcyjna propozycja spędzenia wolnego czasu w ostatni weekend wakacji!

    

Jeżeli chcesz wesprzeć Festiwal lub dowiedzieć się więcej, zapraszamy na:  HYPERLINK "http://www.hosannafestival.pl/" \n _blankwww.hosannafestival.pl