III Festiwal dla Życia i XII Marsz dla Życia i Rodziny

III Festiwal dla Życia i XII Marsz dla Życia i Rodziny – Gdańsk gotowy na wyjątkowe wydarzenie

16 czerwca Gdańsk stanie się przestrzenią dla dwóch wyjątkowych wydarzeń, które zjednoczą dziesiątki tysięcy ludzi pragnących świadczyć o wartości życia i rodziny. III Festiwal dla Życia oraz XII Marsz dla Życia i Rodziny to inicjatywy, które od lat gromadzą Pomorzan wokół piękna życia i wsparcia dla rodziny.

Festiwal, organizowany po raz trzeci, to wydarzenie pełne radości, ale przede wszystkim manifestacja różnorodności oraz jedności wspólnoty Kościoła katolickiego. Pokazuje relacje międzypokoleniowe. Każdy bez względu na wiek znajdzie coś dla siebie. Pragniemy dać publiczne świadectwo przywiązania do wyznawanych wartości: życia od poczęcia oraz rodziny, której fundamentem jest małżeństwo mężczyzny i kobiety. Ubrani na biało przejdziemy głównymi ulicami Gdańska.

Festiwal odbędzie się w tym roku na Placu Zebrań Ludowych w Gdańsku od 16:00 do 21:30.

Zaczynamy od modlitwy za miasto i archidiecezję gdańską, a następnie:

Koncerty: Mocni w Duchu, Arka Noego, Edzio oraz Łzy Adama Konkola.

W tym roku zaplanowaliśmy nową strefę – inspiracji. Będzie okazja posłuchać specjalnie zaproszonych gości, którzy będą podzieleni na 4 panele. Usłyszymy: bp. Piotra Przyborka, ks. Dominika Chmielewskiego, Ewelinę Chełstowską, Tymoteusza Filara, Roberta Friedricha "Litzę", Michała Koterskiego,  ks. Rafała Główczyńskiego SDS (Ksiądz z Osiedla), s. Urszulę Kłusek SAC.

W ramach Festiwalu będą wyznaczone specjalne strefy: Inspiracji, Modlitwy, Wspólnot, Małżeństw, dla dzieci (darmowe atrakcje dla dzieci – dmuchańce, animacje, warsztaty), wydawnictw, specjalistów, gastronomiczna.

Chcesz spędzić czas w pozytywnym klimacie, z ludźmi, którzy chcą świadczyć o swoich wartościach? A może jesteś zagubiony i nie wiesz, co dalej? Przyjdź i bądź z nami.
Więcej informacji na stronie www.festiwaldlazycia.pl