Jak żyć w świecie bez autorytetów? – konferencja online

Ogólnopolska wspólnota mężczyzn Droga Odważnych organizuje 12 grudnia online I Międzynarodową Konferencję Dla Mężczyzn z cyklu Powołani do Przywództwa: "Jak żyć w świecie bez autorytetów?".

– Żyjemy w czasach, w których upadają wszelkie autorytety. Afery seksualne, nadużycia, mieszająca się we wszystko polityka, interesy różnych ugrupowań i ideologii nieustannie dzielą nas zarówno w świecie, jak i samym Kościele – piszą na swoich stronach organizatorzy konferencji, której prelegenci będą starali się odpowiedzieć na pytania o rolę autorytetów w życiu społecznym, ale też osobistym i rodzinnym.

Wśród prelegentów konferencji znaleźli się m.in. biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej Piotr Jarecki, lider zespołu Luxtorpeda Robert "Litza" Friedrich, dziennikarz i prezenter TVP Tomasz Wolny czy vloger Tomasz Samołyk.

Konferencja jest odpowiedzią na kryzys autorytetów widoczny nie tylko w ostatnim czasie na ulicach czy w mediach społecznościowych, ale też w Kościele, w rodzinach i w osobistym życiu wielu ludzi. – Bardzo często trudno nam dziś wskazać swoje autorytety lub wręcz nie chcemy ich mieć. Wolimy być autorytetami sami dla siebie. Jako mężczyźni łatwo chcemy wchodzić w rolę autorytetu, ale w wielu przypadkach brakuje nam takiego stylu życia, który będzie innych pociągać i w którym sami będziemy dawali się prowadzić – mówi jeden z organizatorów Jarosław Kumor.

Oprócz konferencji uczestnicy wezmą udział w panelach dyskusyjnych oraz otrzymają m.in. flagowe narzędzie formacji na Drodze Odważnych "PlanoMAX" oraz notes formacyjny wraz z dostępem do czterotygodniowego programu formacyjnego rozszerzającego treści konferencji, zarezerwowanego tylko dla jej uczestników.

– Już od ponad 10 lat pracujemy nad tematem przywództwa. Nie takiego, jakie proponuje nam moda czy kultura, ale rodzącego się z doświadczenia spotkania z Bogiem. Nazywamy to przywództwo Bożym Przywództwem. Jeśli chcesz dowiedzieć się, czym ono jest – sprawdź – zachęcają organizatorzy konferencji "Jak żyć w świecie bez autorytetów?".

Zapisy na: www.powolanidoprzywodztwa.pl.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął biskup warszawsko-praski Romuald Kamiński. Profeto jest patronem medialnym konferencji.

Droga Odważnych to katolicka wspólnota mężczyzn. Powstała w roku 2010 jako Przymierze Wojowników. Jej założycielami i głównymi liderami są teolog Mariusz Marcinkowski i terapeuta Michał Piekara. Droga Odważnych to program męskiego rozwoju, będący platformą szerokiego dotarcia do mężczyzn z ideą wierności małym krokom w duchowym i osobowym rozwoju.