Jezus uzdrawia dziś

Piątek, Św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła (7 grudnia), rok I, Mt 9,27-31

Wtedy dotknął ich oczu, mówiąc: „Według wiary waszej niech się wam stanie”. I otworzyły się ich oczy, a Jezus surowo im przykazał: „Uważajcie, niech się nikt o tym nie dowie”. Oni jednak, skoro tylko wyszli, roznieśli wieść o Nim po całej tamtejszej okolicy.

 

Dziś Pan Jezus pyta się każdego z nas: Jaka jest Twoja wiara? W co lub w kogo wierzysz? Czy naprawdę wierzysz w Boga? Kto jest Twoim Bogiem? Czy prawdziwie jest nim Jezus, czy może kolega, którego podziwiasz i cenisz? 

Jezus pyta dziś dwóch niewidomych: „Wierzycie, że mogę to uczynić?” Jaka musiała być wielka ich wiara, skoro mimo wielu przeciwności znaleźli Jezusa i podążali za Nim, aby ich uzdrowił.

A czy TY dziś doceniasz to, że Jezus może uzdrawiać Twoje serce? Czy wierzysz, że Jezus uzdrawia Cię zawsze podczas Spowiedzi świętej, a szczególnie dziś, podczas spowiedzi w Pierwszy Piątek?

Jeśli jednak wiara jest tylko stosowaniem się do zakazów i nakazów, to nigdy nie doświadczę działania Boga w moim życiu. Jeśli tylko lekko uchylę drzwi swojego serca dla Jezusa, to nie ma co liczyć, że On się „przeciśnie” do środka. Gościa zaprasza się do domu przez szeroko otwarte drzwi. I tego oczekuje od nas Jezus – zaproszenia przez szeroko otwarte drzwi do naszego serca, aby mógł w nim zamieszkać i uzdrawiać. Daj szansę, aby Jezus zamieszkał w Tobie i był Ci Przyjacielem.