Kłamstwo ma „krótkie” nogi

Piątek, XXVIII Tydzień Zwykły, rok I, Łk 12,1-7

Dlatego wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie szeptali do ucha, głosić będą na dachach. Lecz mówię wam, przyjaciołom moim: Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, a potem nic więcej uczynić nie mogą. Pokażę wam, kogo się macie obawiać: bójcie się Tego, który po zabiciu ma moc wtrącić do piekła. Tak, mówię wam: Tego się bójcie! Czyż nie sprzedają pięciu wróbli za dwa asy? A przecież żaden z nich nie jest zapomniany w oczach Bożych. U was zaś nawet włosy na głowie wszystkie są policzone. Nie bójcie się: jesteście ważniejsi niż wiele wróbli.

 

W dzisiejszej Ewangelii Jezus zwraca uwagę, że bardzo ważne jest każde słowo, które mówimy. Nie wolno nam kłamać, nie wolno nam obmawiać innych, nie wolno zmieniać faktów i postępować tak jak jest to nam wygodne. Wszystko co będzie niezgodne z prawdą wyjdzie na światło dzienne. Jeżeli wahasz się co powiedzieć, zapytaj Jezusa co On by powiedział i jak postąpił na twoim miejscu.

Postępowanie zgodne z przykazaniami bardzo często nie jest łatwe. Każda sytuacja w szkole, na placu zabaw lub w domu wymaga od Ciebie decyzji jak postąpić i co powiedzieć. Zdarza się, że boimy się reakcji rodziców, rodzeństwa i kolegów. Jezus zapewnia Cię: nie bój się!!!