Koncert ”Pieśni ciągle żywe” w Kępnie

To kolejny koncert w cyklu muzyka–modlitwa–świadectwo. Tym razem muzycy będą wykonywać dobrze znane od lat i często słyszane pieśni Kościoła, które tutaj zostaną pokazane w nowych aranżacjach. Z jednej strony będą to nowe brzmienia, z drugiej stare i niezmienione melodie. Poprzez ten fakt muzycy będą starali się pokazać, jak bardzo te stare pieśni z bardzo głębokimi treściami mogą łączyć pokolenia, wpływając na ich rozumienie. Muzycy dzielić się będą także swoim świadectwem.

Gabi Gąsior – wokalistka znana w nurcie muzyki chrześcijańskiej, trener wokalny, prowadząca warsztaty m.in. muzyki gospel. Przygotowała i dyrygowała chórem podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016, współpracując m.in. z Adamem Sztabą.

Wojciech Gąsior – basista, multi-instrumentalista, kompozytor i aranżer. Współpracował jako muzyk sesyjny z wieloma znanymi artystami z różnych nurtów muzycznych. Wraz z żoną Gabi założyli znany duet GG Duo, który ma swój kanał na You Tube.

Piotr Kurstak – gitarzysta, wokalista, kompozytor i aranżer; założyciel i prowadzący Scholę Adonai, z którą od 1998 roku działa przy Duszpasterstwie Akademickim w katedrze w Białymstoku. Wraz ze Scholą Adonai od ponad 10 lat tworzy wydarzenie „Bogu dźwięki” w tym mieście, wykonując tam swoją autorską muzykę.

Koncert uzyskał wsparcie Miasta i Gminy Kępno w ramach dotacji na wsparcie upowszechniania kultury.

Profeto objęło koncert patronatem medialnym.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku: https://fb.me/e/dOpwrLGvr