Czego dotyczy święto Bożego Ciała?

Początki obchodów Bożego Ciała sięgają czasów średniowiecza. Poddawano bowiem w wątpliwość rzeczywistą obecność Boga w Komunii Świętej. Dopiero widzenia św. Julianny z Cornillon potwierdziły jej znaczenie. Wizje augustianki ukazywały świetlistą lśniącą tarczę, przypominającą tarczę księżyca, której blask zasłaniała ciemna plama interpretowana jako zaniedbanie celebracji Najświętszego Sakramentu. Stało się to przyczyną do ustanowienia uroczystości będącej uzupełnieniem Wielkiego Czwartku skupiającej się nie na męce Chrystusa, ale na cudzie przemiany chleba i wina w Najświętsze Ciało i Krew Pana Jezusa. Współcześnie wierni w tym dniu biorą udział we Mszach Świętych i licznych procesjach, przeżywając tę chwilę w radosnym dziękczynieniu.

Czym jest Koncert Chwały?

Z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Parznie wraz z Bełchatowskim Stowarzyszeniem Miłośników Muzyki Chrześcijańskiej SYJON pragną zorganizować Koncert Chwały, który będzie transmitowany na żywo przez Internet. Oprawę muzyczną Koncertu Chwały zapewni Zespół Muzyczny SYJON z Bełchatowa oraz inni zaproszeni artyści. Ta grupa muzyczna już wielokrotnie podejmowała się takiej formy szerzenia Słowa Bożego i uwielbienia Pana Boga. Zespół Muzyczny SYJON to pasjonaci muzyki chrześcijańskiej. Postanowili oni połączyć swoje talenty i umiejętności, aby przez muzykę i śpiew nieść Dobrą Nowinę. Święty Jan Paweł II powiedział ,,Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali”. W myśl tych słów Zespół Muzyczny SYJON nawet w tym trudnym czasie, jakim jest czas epidemii, działa i bierze czynny udział w Adoracjach Najświętszego Sakramentu oraz koncertach uwielbieniowych. Poprzez to działanie pragnie dawać ludziom, szczególnie tym, którzy gorzej radzą sobie z epidemią, nadzieję na lepsze jutro i wzmacniać ich wiarę. Swoim działaniem zespół wypełnia Słowo Boże, które mówi: "cóż jest warta wiara bez uczynków" (Jk 2,26).

Wydarzenie będzie miało charakter szczególnej pomocy na płaszczyźnie duchowej. W okresie wzmożonej izolacji i niepokoju, święto Bożego Ciała przypomina nam o cudownej mocy Chrystusa, którego Ciało i Krew my sami przyjmujemy poprzez Komunię Świętą. Pragnieniem organizatorów jest dotrzeć do jak największej ilości osób spragnionych modlitwy i uwielbienia Pana Boga. Ponadto muzyczne uwielbienie ma dawać nadzieję i wzmacniać ducha narodu. Koncert będzie kultywował tradycję i kreował nowe wartości kultury muzycznej. Śpiewanie najpiękniejszych pieśni religijnych będzie tworzyło wyjątkowy klimat wieczoru Bożego Ciała.

Za pośrednictwem Internetu przekaz dotrze do wielu osób z całej Polski i z zagranicy. Pragnieniem Organizatorów jest to, aby ta inicjatywa była początkiem przyszłych podobnych koncertów oraz przyczyniła się do propagowania wartości chrześcijańskich zakorzenionych w kulturze i dziedzictwie narodowym.
Koncert odbędzie się w PGE Giganty Mocy w Bełchatowie i będzie transmitowany w Święto Bożego Ciała o godzinie 20.00 poprzez profil na Facebooku Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Parznie oraz przez profil Zespołu Muzycznego SYJON.

Koncert Chwały patronatem honorowym objął Arcybiskup Metropolita Łódzki Grzegorz Ryś.

Serdecznie zapraszamy do duchowego uczestnictwa w Koncercie Chwały!

Organizatorzy:

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Parznie
http://parafiaparzno.com

Bełchatowskie Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Chrześcijańskiej SYJON
https://bsmmch-syjon.pl

Oprawa muzyczna koncertu:

Zespół Muzyczny SYJON
https://www.facebook.com/zespol.syjon

Plakat

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego wydarzenia.