W niedzielę 30 maja o godzinie 15:00 odbędzie się Koncert Gospel na Skałce. Koncert będzie transmitowany na żywo w Internecie (YouTube, Facebook, www.gospelnaskalce.pl). 

Gospel na Skałce to koncert w wykonaniu blisko 100-osobowego chóru pod “batutą” znakomitych dyrygentów. Wydarzenie jest częścią krakowskiej oferty kulturalnej od 2013 roku. Jest jedynym tego typu wydarzeniem w Polsce. Jego wyjątkowość to wykonawcy, którymi są członkowie małopolskich chórów gospel, którzy na czas wydarzenia łączą głosy w jeden zjednoczony chór.

W tym roku będzie można na scenie zobaczyć i usłyszeć reprezentację aż 18 chórów: Camino, Chór Gospel Alwernia, Gospel Mszana Dolna, DeocentriCity, Faceci w czerni, Gospel nad Rabą, GospelSenior, Gospel Voice, Grodzka Gospel, Joyful Voice, Kraków Gospel Choir, Mistral Gospel Choir, Młodzieżowy Chór Gospel, Saltrom Gospel Choir, Sądecki Chór Gospel, Schola Angeli, Soul’n’Voices, Tarnowski Chór Gos.pl.

Celem wydarzenia zawsze było spotkanie – chórów, mieszkańców Krakowa, turystów. Nawet w ubiegłym roku chór stanął za schodach Ołtarza Trzech Tysiącleci na Skałce, chociaż w wirtualnej formie. Wykonał autorski utwór Anny Madej “My Everything” napisany specjalnie na tę okazję. Po ponad roku braku prób i koncertów wszyscy pragniemy się spotkać chociażby hybrydowo, zaśpiewać pełną piersią, doświadczyć radości i wypełnić przestrzeń muzyką. Mamy nadzieję, że publiczność zgromadzona przed ekranami urządzeń elektronicznych odczuje podobną radość i nadzieję. W tym roku motywem przewodnim koncertu jest hasło “Oto czynię wszystko nowe” (Ap 21,5), które oznaczać ma przemianę, świeży start oraz perspektywę przepełnioną nadzieją. 

Wszystkie dodatkowe informacje o koncercie można znaleźć na stronie wydarzenia www.gospelnaskalce.pl lub lajkując wydarzenia na Facebooku –facebook.com/gospelnaskalce. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Gospel. Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa i objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego. Profeto sprawuje nad koncertem patronat medialny.