„Jak budować jedność wśród podziałów?” – pod takim hasłem 29 maja w ramach całodniowego wydarzenia online będzie można posłuchać m.in. terapeutów Moniki i dkn. Marcina Gajdów oraz braci Łukasza i Pawła Golców z zespołu Golec uOrkiestra. Z kolei w panelach dyskusyjnych w studio usłyszymy m.in. Marcina Zielińskiego ze wspólnoty "Głos Pana".

„Chcemy podejść do tematu podziałów i budowania jedności możliwie jak najszerzej. Jako bracia we wspólnocie obserwujemy te podziały na każdym poziomie codziennego funkcjonowania – w braku spójności wewnętrznej, w naszych rodzinach, w bardzo jaskrawo spolaryzowanym społeczeństwie, ale też w Kościele, o którym z bólem możemy dziś powiedzieć, że jest podzielony. Dotkniemy też ekumenizmu, a więc podziałów i poszukiwania jedności wśród chrześcijan” – mówi pomysłodawca projektu Mariusz Marcinkowski.

Z kolei jeden z organizatorów i prowadzących wydarzenie, Dawid Gacek, dodaje: „Chcemy rodzin, które wzrastają w jedności, chcemy, by taki był Kościół i takie było nasze społeczeństwo. To będzie się zmieniać, jeśli zaczniemy od siebie i naszych domów. To marzenie jest możliwe do zrealizowania. Gdybyśmy myśleli inaczej, nie organizowalibyśmy takiego wydarzenia”.

Jest to już trzecia tego typu konferencja Drogi Odważnych. Ta jednak będzie wyjątkowa. W ciągu dnia uczestnicy wysłuchają konferencji i będą rozmawiać z sobą na łączach, a nocą, w odpowiednio zorganizowanych grupach, ruszą w pielgrzymkę pod hasłem “Stań w wyłomie”. “Stań z nami w wyłomie podziałów, różnic, osądów, by być mężczyzną jedności! Wyrusz z nami na nocną pielgrzymkę, by podczas niej doświadczyć wartościowych rozmów, braterstwa, wspólnej modlitwy, wyzwań i zmagań” – czytamy na stronie wydarzenia. Każdy z pielgrzymów będzie miał dostęp do materiałów na drogę w specjalnie przygotowanej aplikacji mobilnej. Na koniec każdej trasy przewidziana jest Eucharystia.

Patronem honorowym wydarzenia jest bp Romuald Kamiński, ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej. Profeto sprawuje patronat medialny.

Zapraszamy po szczegóły i do zapisów na www.powolanidoprzywodztwa.pl