Misjonarze Miłosierdzia zostaną wysłani przez Papieża Franciszka w Środę Popielcową podczas uroczystości w Bazylice Świętego Piotra. Postać Misjonarzy jest opisana w bulli Misericordiae Vultus, pod num. 18. W szczególności należy podkreślić, że:

Misjonarze będą musieli być:

1. Znakiem żywym Ojca przyjmującego wszystkich, którzy szukają Jego przebaczenia.

2. Pośród wszystkich, bez wyłączenia nikogo, twórcami spotkania pełnego człowieczeństwa, będącego źródłem wyzwolenia, pełnego odpowiedzialności, aby pokonać przeszkody i podjąć nowe życie Chrztu Świętego.

3. Kierującymi się słowami "Bóg poddał wszystkich nieposłuszeństwu, by dla wszystkich okazać miłosierdzie " (Rz 11,32).

4. Przekonującymi głosicielami Miłosierdzia.

5. Zwiastunami radości przebaczenia. Spowiednikami przyjmującymi, kochającymi, współczującymi i uważnymi szczególnie w trudnych sytuacjach poszczególnych osób.

Misjonarze będą zaproszeni przez pojedyńczych biskupów diecezjalnych w swoich krajach do animowania misji ludowych lub szczególnych inicjatyw związanych z Jubileuszem, ze szczególnym odniesieniem do celebracji sakramentu pojednania. Ojciec Święty w związku z tym da im również władzę odpuszczania grzechów zastrzeżonych Stolicy Apostolskiej.

Więcej na stronie Jubileuszu www.im.va

Zapraszamy Was do modlitwy za wszystkich Misjonarzy Miłosierdzia oraz do ponownego obejrzenia naszych rekolekcji o spowiedzi, wygłoszonych przez naszych profetowych Misjonarzy Miłosierdzia.