Lekarz serc

Piątek, XIII Tydzień Zwykły, rok II, Mt 9,9-13

Jezus, wychodząc z Kafarnaum, ujrzał człowieka imieniem Mateusz, siedzącego na komorze celnej, i rzekł do niego: «Pójdź za Mną!» A on wstał i poszedł za Nim. Gdy Jezus siedział w domu za stołem, przyszło wielu celników i grzeszników i zasiadło wraz z Jezusem i Jego uczniami. Widząc to, faryzeusze mówili do Jego uczniów: «Dlaczego wasz Nauczyciel jada wspólnie z celnikami i grzesznikami?» On, usłyszawszy to, rzekł: «Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają. Idźcie i starajcie się zrozumieć, co znaczy: „Chcę raczej miłosierdzia niż ofiary”. Bo nie przyszedłem, aby powołać sprawiedliwych, ale grzeszników».

 

Któż z nas jest bez grzechu?

Zawsze porusza mnie ta Ewangelia, bo uświadamiam sobie, jak przekonujące, pełne bezwarunkowej miłości było spojrzenie Chrystusa. Przecież doskonale wiedział, kim jest Mateusz. Znał wszystkie ciemne strony jego pracy, jego życia. A jednak zaprosił go, by poszedł za Nim.

Pan Jezus widzi moje nieuporządkowanie. Widzi najdrobniejszą nieuczciwość, złe przywiązania, zgubne nawyki, nieczyste intencje. Widzi to wszystko, co staram się skrzętnie ukrywać przed światem i przed samą sobą... A jednak zaprasza i mnie! A jednak pragnie, bym była bliżej Niego, by mógł spędzić ze mną czas.

Spojrzenie Chrystusa naprawdę zmienia wszystko! Daj się zaprosić i pójdź za Panem Jezusem. Pójdź przed Najświętszy Sakrament i zapatrz się w tę Miłość, która chce dotknąć każdej Twojej niemocy, każdej choroby i ograniczenia. Pójdź i pozwól, aby Pan Jezus mógł Cię przemieniać. Aby mógł uzdrawiać i oczyszczać w zdroju swojej Miłosiernej Miłości, wszelkie Twoje choroby, wątpliwości, poczucie krzywdy i niezrozumienia, różnorakie żale czy tęsknoty.

Tylko On może przemienić Twoją rzeczywistość! Tylko czy masz odwagę zaryzykować i pójść za Panem Jezusem? Ja zaryzykowałam i codziennie doświadczam niezwykłej mocy miłującego spojrzenia mojego Pana i Mistrza.

Bądź uwielbiony, Panie Jezu, w każdym sercu, które właśnie otwiera się na Twoją wybaczającą, uzdrawiającą i zbawczą Miłość.

Serce Jezusa, gorejące ognisko miłości, zmiłuj się nad nami!