Modlić się z innymi

Niedziela, XXIII Tydzień Zwykły, rok A, Mt 18,15-20

Jeśli i tych nie usłucha, donieś Kościołowi! A jeśli nawet Kościoła nie usłucha, niech ci będzie jak poganin i celnik! Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie. Dalej, zaprawdę, powiadam wam: Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie. Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich.

 

Każdy dobry ojciec lubi, kiedy dzieci proszą go o różne "rzeczy" i czerpie wielką radość ze spełniania tych życzeń, jeżeli oczywiście są to mądre pragnienia. Jeszcze większa radość spotyka każdego ojca, który ma dużo dzieci i słyszy kilka razy dziennie, jak jego pociechy z uśmiechami na twarzy zgodnie o coś proszą. Nasz Bóg jest najwspanialszym Ojcem. Jest Tatą wszystkich nas i pragnie spełniać nasze prośby i robi to z wielką radością. Każdego dnia z utęsknieniem czeka na to, co mu powiesz. 

Nigdy nie bój się przedstawiać Panu Bogu swoich próśb. Jeżeli to możliwe, zachęcaj też swoich rodziców, opiekunów, rodzeństwo lub koleżanki i kolegów do wspólnej modlitwy, bo "Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie"  

Jezus w dzisiejszym czytaniu mówi nam jeszcze jedną wspaniałą prawdę, że "gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich." Kiedy modlisz się do Boga z innymi, to jest to specjalny czas, w którym Jezus jest bardzo blisko ciebie.

 

Od poniedziałku do piątku o godz. 19:30 zapraszamy na audycję dla dzieci >>Elemeledutki<< w Radio Profeto.