Jezus opowiedział swoim uczniom przypowieść: «Spójrzcie na figowiec i na wszystkie drzewa. Gdy widzicie, że wypuszczają pąki, sami poznajecie, że już blisko jest lato. Tak i wy, gdy ujrzycie te wszystkie wydarzenia, wiedzcie, iż blisko jest królestwo Boże. Zaprawdę, powiadam wam: Nie przeminie to pokolenie, aż się wszystko stanie. Niebo i ziemia przeminą, ale moje słowa nie przeminą».

 

Czy jest ktoś, kto nie lubi lata? Lato jest najbardziej wyczekiwaną porą roku – to wtedy kończy się szkoła, a po ciężkiej nauce przychodzą wakacje. Wtedy możemy odpoczywać, zobaczyć wiele ciekawych miejsc, cieszyć się słońcem i ciepłem. Jednak zanim nadejdzie ten czas, przygotowujemy się do niego starannie: planujemy nasz wakacyjny wyjazd, miejsce, gdzie będziemy odpoczywać i co ewentualnie pragnęlibyśmy zobaczyć.

Bóg też szykuje nam wspaniały czas w swoim królestwie. To będzie prawdziwe „lato”, bez nauki, pracy i wszystkich zmartwień. Tylko czas na wielbienie naszego Boga. Warto więc spędzić czas przy Bogu i dobrze się przygotować, oczekując Jego nadejścia.