Naprawić błędy

Piątek, VII Tydzień Wielkanocny, rok I, J 21,15-19

Gdy Jezus ukazał się swoim uczniom i spożył z nimi śniadanie, rzekł do Szymona Piotra: «Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie więcej aniżeli ci?» Odpowiedział Mu: «Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham». Rzekł do niego: «Paś baranki moje». I znowu, po raz drugi, powiedział do niego: «Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie?» Odparł Mu: «Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham». Rzekł do niego: «Paś owce moje». Powiedział mu po raz trzeci: «Szymonie, synu Jana, czy kochasz Mnie?» Zasmucił się Piotr, że mu po raz trzeci powiedział: «Czy kochasz Mnie?» I rzekł do Niego: «Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię kocham». Rzekł do niego Jezus: «Paś owce moje. Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci: Gdy byłeś młodszy, opasywałeś się sam i chodziłeś, gdzie chciałeś. Ale gdy się zestarzejesz, wyciągniesz ręce swoje, a inny cię opasze i poprowadzi, dokąd nie chcesz». To powiedział, aby zaznaczyć, jaką śmiercią uwielbi Boga. A wypowiedziawszy to, rzekł do niego: «Pójdź za Mną!»

 

Zmartwychwstały Jezus pyta Szymona Piotra o miłość – czasem nie wystarczy z kimś być, czasem trzeba komuś powiedzieć, że się go kocha. Czy Ty kochasz Jezusa?

Czemu Pan pyta Piotra o miłość aż trzy razy? Wielu uważa, że to dlatego, iż właśnie trzy razy Piotr zaparł się Jezusa przed Jego śmiercią – Pan Jezus pozwala Piotrowi to naprawić.

My także mamy szansę naprawiać swoje błędy tyle razy, ile razy je popełniliśmy.