Nasze krzyże

Piątek, Wielki Piątek, rok A, J 18,1-19,42

Wypisał też Piłat tytuł winy i kazał go umieścić na krzyżu. A było napisane: Jezus Nazarejczyk, Król Żydowski. Ten napis czytało wielu Żydów, ponieważ miejsce, gdzie ukrzyżowano Jezusa, było blisko miasta. A było napisane w języku hebrajskim, łacińskim i greckim. Arcykapłani żydowscy mówili do Piłata: Nie pisz: Król Żydowski, ale że On powiedział: Jestem Królem Żydowskim. Odparł Piłat: Com napisał, napisałem. Żołnierze zaś, gdy ukrzyżowali Jezusa, wzięli Jego szaty i podzielili na cztery części, dla każdego żołnierza po części; wzięli także tunikę. Tunika zaś nie była szyta, ale cała tkana od góry do dołu. Mówili więc między sobą: Nie rozdzierajmy jej, ale rzućmy o nią losy, do kogo ma należeć. Tak miały się wypełnić słowa Pisma: Podzielili między siebie szaty, a los rzucili o moją suknię. To właśnie uczynili żołnierze.

 

Nadchodzi czas cierpienia i męki Jezusa dla naszego zbawienia. Czas sprawdzianu wiary uczniów: czy potrafią przy Nim być do końca lub czy w chwili słabości wyprą się Mistrza.

Jezus cały czas jest wierny swojemu Ojcu i poddaje się Jego woli. Przyjmuje Krzyż na swoje ramiona i umiera za nasze grzechy, abyśmy mogli osiągnąć życie wieczne. 

Każdy z nas dźwiga w życiu swoje krzyże. Trudności w szkole lub w pracy to twoje krzyże. Często musisz je dźwigać sam, tak jak Jezus, bo nie ma nikogo wokoło Ciebie, kto mógłby lub chciałby Ci pomóc. Ale obok jest zawsze On wraz z Matką gotowy, abyś oddał Mu swoje problemy. 

Dlatego, jeśli masz jakieś trudności w życiu, nie „szarp się” sam. Powierz je Jezusowi, powiedz Mu „Jezu, Ty się tym zajmij”, a On pomoże ci dźwigać Twój krzyż. 

 

Od poniedziałku do piątku o godz. 19:00 zapraszamy na audycję dla dzieci >>Elemeledutki<< Radio Profeto.