Toteż powiadam wam: Tyrowi i Sydonowi lżej będzie w dzień sądu niż wam. A ty, Kafarnaum, czy aż do nieba masz być wyniesione? Aż do Otchłani zejdziesz. Bo gdyby w Sodomie działy się cuda, które się w tobie dokonały, zostałaby aż do dnia dzisiejszego. Toteż powiadam wam: Ziemi sodomskiej lżej będzie w dzień sądu niż tobie”.

 

Kochani!

Dzisiejsza Ewangelia zwraca nam uwagę na bardzo istotną sprawę. Jaka to sprawa? Dowiecie się, czytając dzisiejszy tekst Słowa Bożego.

W dzisiejszej perykopie Pan Jezus porównuje miejscowości Korozain, Betsaida i Kafarnaum z dwoma słynnymi miastami Starego Testamentu Tyrem i Sydonem – były one synonimem bezbożności podobnie jak Sodoma i Gomora. Miasto Kafarnaum to w nim Pan Jezus najwięcej przebywał i nauczał. Słowa Pana Jezusa wypowiedziane w Ewangelii są dla nas przestrogą skierowaną do tych, którzy są przeświadczeni o swojej pobożności. Pan Jezus wygłasza głośne „BIADA” Kafarnaum, gdyż lód tego miasta nie nawrócił się i nie zmienił swojego postępowania.

Dzisiejsze Słowo Boże przestrzega nas przed lekceważeniem Bożego słowa, zadufaniem. Pan Jezus zachęca nas do nawracania i to od nas zależy, kiedy rozpoczniemy swoje oczyszczanie z wszystkich wad. Nie zawsze wszystko da się naprawić od razu, dlatego też potrzebny jest czas, by przezwyciężyć wszelkie przeciwności losu.

Powinniśmy wykorzystać to, co daje Pan Jezus dla naszego i innych dobra.

ZADANIE DLA CIEBIE NA DZIŚ:

Odpowiedź sobie na pytanie: Jak chcesz zmienić swoje życie i od czego zaczniesz w swoim nawróceniu?