Gdy przestał mówić, rzekł do Szymona: "Wypłyń na głębię i zarzućcie sieci na połów!" A Szymon odpowiedział: "Mistrzu, całą noc pracowaliśmy i nic nie ułowiliśmy. Lecz na Twoje słowo zarzucę sieci". Skoro to uczynili, zagarnęli tak wielkie mnóstwo ryb, że sieci ich zaczynały się rwać. Skinęli więc na współtowarzyszy w drugiej łodzi, żeby im przyszli z pomocą. Ci podpłynęli; i napełnili obie łodzie, tak że się prawie zanurzały. Widząc to, Szymon Piotr przypadł Jezusowi do kolan i rzekł: "Wyjdź ode mnie, Panie, bo jestem człowiekiem grzesznym". I jego bowiem, i wszystkich jego towarzyszy w zdumienie wprawił połów ryb, jakiego dokonali; jak również Jakuba i Jana, synów Zebedeusza, którzy byli wspólnikami Szymona. A Jezus rzekł do Szymona: "Nie bój się, odtąd ludzi będziesz łowił". I wciągnąwszy łodzie na ląd, zostawili wszystko i poszli za Nim.

 

Dziękuję Ci Szymonie Piotrze, że dziś uczysz mnie zaufania do Jezusa. Pomimo zniechęcenia, bo znowu się nie udało wykonać tego, co zaplanowałem. Pomimo mojej grzeszności, słabości i zaniedbania, które tak bardzo mnie bolą, gdy jestem przy Bogu.

Padam dziś przed Tobą Jezu na kolana w swojej bezradności. I kolejny raz słyszę: „Nie bój się, odtąd ludzi będziesz łowił”. Dziękuję Panie, że jestem Twoim rybakiem, Twoim pracownikiem, Twoim synem.