Niebo

Czwartek, Święto św. Andrzeja Boboli, rok I, J 17,20-26

W czasie ostatniej wieczerzy Jezus, podniósłszy oczy ku niebu, modlił się tymi słowami: „Ojcze Święty, proszę nie tylko za nimi, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu będą wierzyć we Mnie, aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili jedno w Nas, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał. I także chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie. Oby się tak zespolili w jedno, aby świat poznał, żeś Ty Mnie posłał i żeś Ty ich umiłował tak, jak Mnie umiłowałeś. Ojcze, chcę, aby także ci, których Mi dałeś, byli ze Mną tam, gdzie Ja jestem, aby widzieli chwałę moją, którą Mi dałeś, bo umiłowałeś Mnie przed założeniem świata. Ojcze sprawiedliwy! Świat Ciebie nie poznał, lecz Ja Ciebie poznałem i oni poznali, żeś Ty Mnie posłał. Objawiłem im Twoje imię i nadal będę objawiał, aby miłość, którą Ty Mnie umiłowałeś, w nich była i Ja w nich”.

 

Niebo. Czy wiecie, że ono istnieje? Na pewno wiecie :). Niebo jest naszym domem, takim prawdziwym, wyczekiwanym. Pewnie trudno Wam sobie to wyobrazić (mnie też niełatwo), ale wiem, że właśnie tam zmierzamy.

Dziś Pan Jezus troszkę nam o tym niebie opowiada. Mówi: "Ojcze, chcę, aby także ci, których Mi dałeś, byli ze Mną tam, gdzie Ja jestem". Z pewnością chce nam przez te słowa powiedzieć, że czeka tam na nas. Sam Pan Jezus wyczekuje nas w domu. Wyczekuje tak, jak na przykład czeka na Was Babcia. Zawsze, ilekroć jedziemy odwiedzić kogoś bliskiego, wiemy, że nas wyczekuje, że z pewnością będzie pyszne ciasto albo czekoladowe cukierki. Pomyślcie, ile takich "smakołyków" przygotowanych jest dla nas tam, gdzie czeka na nas Jezus:).

Pan Jezus mówi dziś także o jedności. Wiecie, co to jest jedność? Jedność jest wtedy, kiedy ludzie myślą, czują tak samo. Kiedy nie sprzeczają się o ważne sprawy, kiedy się szanują i kochają taką miłością, jakiej nas uczy Bóg. Pan Jezus mówi nam właśnie o takiej jedności. Abyśmy się o nią starali zawsze i wszędzie. Żeby nie było między nami sporów, kłótni. Abyśmy darzyli się miłością. Dziś wieczorem z mamusią czy tatą pomódlcie się o taką miłość.