Nienawiść

Sobota, V Tydzień Wielkanocny, rok II, J 15,18-21

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Jeżeli was świat nienawidzi, wiedzcie, że Mnie wpierw znienawidził. Gdybyście byli ze świata, świat by was kochał jako swoją własność. Ale ponieważ nie jesteście ze świata, bo Ja was wybrałem sobie ze świata, dlatego was świat nienawidzi. Pamiętajcie o słowie, które do was powiedziałem: „Sługa nie jest większy od swego pana”. Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować. Jeżeli moje słowo zachowali, to i wasze będą zachowywać. Ale to wszystko wam będą czynić z powodu mego imienia, bo nie znają Tego, który Mnie posłał».

 

Świat, w którym żyjemy, jest pełen różnych niebezpieczeństw. Jezus zdaje sobie doskonale sprawę z tego, że Jego uczniowie, którzy pójdą z Ewangelią do świata, będą musieli radzić sobie z różnymi przeciwnościami. Prześladowania, których będą doświadczać ze względu na przynależność do Chrystusa, będą znakiem, że nie należą do tego świata.

Nie bójmy się takiej nienawiści, która wypływa z powodu naszej miłości do Chrystusa, z powodu naszego podobieństwa do Niego. Wtedy możemy być pewni, że jesteśmy prawdziwymi świadkami Jezusa.