Jezus powiedział do swoich uczniów: «Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go i przyjdziemy do niego, i mieszkanie u niego uczynimy. Kto nie miłuje Mnie, ten nie zachowuje słów moich. A nauka, którą słyszycie, nie jest moja, ale Tego, który Mnie posłał, Ojca. To wam powiedziałem, przebywając wśród was. A Paraklet, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem. Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani się nie lęka. Słyszeliście, że wam powiedziałem: Odchodzę i przyjdę znów do was. Gdybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest ode Mnie. A teraz powiedziałem wam o tym, zanim to nastąpi, abyście uwierzyli, gdy się to stanie».

 

Pan Jezus, opuszczając swoich uczniów, obiecał, że każdy, kto uwierzy w Niego i pójdzie za Nim, będzie umiłowany przez Boga. Powiedział również, że uczniowie nie zostają sami, że On będzie z nimi w Duchu Świętym. Mają oni głosić całemu światu Ewangelię, a On będzie ich wspierał i umacniał, mimo że nie będą Go już widzieć.

Słowa Pana Jezusa są jak najbardziej aktualne dzisiaj, więc możemy i powinniśmy odnieść je do siebie. Kochając Jezusa i wypełniając Jego wolę, będziemy mocno kochani przez Pana Boga, który jest w niebie, a tu na ziemi wspiera nas w Duchu Świętym. Duch Święty jest bowiem mocą Bożą, której nie widać, ale możemy ją poczuć. Jeśli uświadomimy sobie, że nie jesteśmy sami, że nieustannie mamy Boże wsparcie, będzie nam łatwiej pokonywać trudności w domu czy w szkole.

Kiedy jest nam smutno i gdy czujemy się opuszczeni, pomyślmy, że mamy Ducha Świętego, takiego niewidzialnego Przyjaciela, który jest po naszej stronie i zawsze spieszy z pomocą. Pan Jezus nazywa Ducha Świętego Pocieszycielem, który przybywa do nas z Bożą siłą, by bronić i wspierać nas w trudnych momentach, gdy sami nie potrafimy sobie poradzić.

W Duchu Świętym jest i działa sam Bóg!