„Dziękując wszystkim, którzy w tych dniach wspierali ks. Artura modlitwą, spieszymy, by przekazać wiadomość, że Pan zdecydował wziąć go do siebie” – napisano w poniedziałek rano na facebookowym profilu Przystanku Jezus, którego ks. Godnarski był współtwórcą i wieloletnim koordynatorem.

Ks. Artur święcenia kapłańskie przyjął w 1994 r. w Gorzowie Wielkopolskim. Był dyrektorem Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Tymoteusza, członkiem Stowarzyszenia Dyrektorów Katolickich Szkół Ewangelizacji (ACCSE/2000) oraz założycielem Wspólnoty św. Tymoteusza – Katolickiego Stowarzyszenia w służbie Nowej Ewangelizacji. Był także organizatorem i uczestnikiem wypraw misyjnych – Przystanek Jezus dla Kamerunu (Nkol Avolo), autorem projektu ewangelizacyjnego E2033.pl oraz współzałożycielem Ogólnopolskiej Rady Dyrektorów katolickich kerygmatycznych Szkół Nowej Ewangelizacji. W latach 1999–2013 koordynował Ogólnopolską Inicjatywę Ewangelizacyjną Przystanek Jezus. W 2011 roku został sekretarzem Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Nowej Ewangelizacji. W 2013 roku został mianowany rektorem kościoła pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji w Gubinie.

„Patrząc na jego życie i to, co każdy z nas mu zawdzięcza, oraz wierząc w zmartwychwstanie – nie rozpaczajmy – pamiętając, że kiedyś spotkamy się na innym przystanku – twarzą w twarz z Tym, do którego ks. Artur nas prowadził i którego uczył nas kochać i naśladować. Uwielbiajmy dobrego Boga, który dał nam tak wspaniałego Brata i Przyjaciela” – napisali przyjaciele ks. Artura z Przystanku Jezus.

Ks. Artur Godnarski był zarażony koronawirusem i od kilku tygodni w ciężkim stanie przebywał w szpitalu. Kilka miesięcy wcześniej miał przeszczep nerki i z tego powodu miał obniżoną odporność. Miał 51 lat.

„Prosimy Was, pomódlcie się za Niego, Jego bliskich i zachowajcie w sercu serdeczne wspomnienie Człowieka, który całe życie oddał dziełu Nowej Ewangelizacji! Arturze... Odpoczywaj w pokoju!” – napisano na facebookowym profilu Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji.

 

 

Pogrzeb ks. Artura Godnarskiego rozpocznie się Mszą świętą w kościele parafialnym pod wezwaniem Świętego Michała Archanioła w Nowej Soli (ul. Kościelna 2) w piątek 22 stycznia br. o godz. 12.00 a po niej nastąpi złożenie ciała do grobu na cmentarzu w Otyniu.

Zapraszamy do duchowej łączności podczas uroczystości pogrzebowych za pośrednictwem Radia Profeto.pl, które zrealizuje transmisję – sygnał radiowy będzie dostępny przez stronę www.profeto.pl/radio i w aplikacji mobilnej Profeto (do pobrania w sklepach GooglePlay i AppStore).