Ogólnopolska pielgrzymka kobiet na Jasną Górę

W niedzielę 22 maja br., w miesiącu poświęconym Najświętszej Maryi Pannie, Krajowa Rada ds. Duszpasterstwa Kobiet działająca przy Delegacie KEP ds. Duszpasterstwa Kobiet organizuje ogólnopolską pielgrzymkę na Jasną Górę pod hasłem: „Pielgrzymka kobiet miłujących pokój”.

„Trwająca na Ukrainie wojna i będący jej skutkiem kryzys humanitarny, przejawiający się już ponad 2-milionową migracją kobiet i dzieci do Polski i innych krajów europejskich, motywują nas nie tylko do materialnego wsparcia naszych braci i sióstr, ale przede wszystkim do wsparcia duchowego. Wierzymy, że u tronu Królowej Polski, naszej Matki, uprosimy u Boga miłosierdzie dla świata i pokój w sercach dotkniętych nienawiścią” – napisał w specjalnym komunikacie bp Wiesław Szlachetka.

Pielgrzymom towarzyszyć będą relikwie św. Rity, której liturgiczne wspomnienie przypada w dniu spotkania. „Ufamy, że ta dzielna święta kobieta wesprze naszą modlitwę przed obliczem Boga” – dodaje Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Kobiet.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12.00 konferencją z udziałem s. Anny Marii Pudełko AP i Magdaleny Kleczyńskiej. Na godz. 14.00 zaplanowano Mszę św. z aktem zawierzenia kobiet Maryi, koncelebrowaną przez diecezjalnych duszpasterzy kobiet pod przewodnictwem bp. Wiesława Szlachetki, a na godz. 16.00 – modlitwę różańcową kobiet na błoniach jasnogórskich.