Olśnienia

Środa, VI Tydzień Wielkanocny, rok II, J 16,12-15

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam objawi. Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Dlatego powiedziałem, że z mojego weźmie i wam objawi».

 

Sięgając po księgi Pisma Świętego, często może narzekamy, że nie rozumiemy zbyt wiele, że te słowa są zbyt trudne, i szybko się zniechęcamy.

Jezus w rozmowie ze swoimi uczniami również daje im do zrozumienia, że nie są w stanie teraz wszystkiego pojąć, udźwignąć. Jego Słowo ma pewien ciężar. Jednak jest on do pokonania. Przyjdą za pomocą Ducha Świętego olśnienia. Kiedy przyjdzie On – Duch Prawdy, wówczas nauczy każdego z nas całej prawdy.

Otwierajmy się na działanie Ducha Świętego i pozwólmy Mu działać w naszym życiu, abyśmy Słowo samego Boga lepiej rozumieli i stosowali je każdego dnia w naszym życiu.