On się o nas troszczy

Piątek, IV Tydzień Wielkanocny, rok II, J 14,1-6

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie! W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem. Znacie drogę, dokąd Ja idę». Odezwał się do Niego Tomasz: «Panie, nie wiemy, dokąd idziesz. Jak więc możemy znać drogę?» Odpowiedział mu Jezus: «Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie».

 

Jezus prosi, abyśmy w Niego wierzyli, abyśmy nie bali się, ponieważ On się o nas troszczy. Zmartwychwstał i chce, aby ludzie byli z Nim w niebie. Przygotowuje dla każdego z nas miejsce, tylko musimy chcieć dotrzeć do tego apartamentu w niebie.

Co to znaczy, że Jezus jest drogą, prawdą i życiem? To znaczy, że jest jedynym sposobem, żeby dostać się do nieba. Jeśli naśladujemy Jezusa, to idziemy drogą do nieba. Jeśli myślimy o Jezusie, to odkrywamy prawdę o sobie, o Bogu i wszystkim, co nas otacza. Będąc blisko Jezusa, naprawdę żyjemy pięknym, prawdziwym życiem.