OSD – czas radosnego uwielbienia

W tym roku dziękczynienie rozpocznie się wspólną modlitwą podczas Eucharystii o godzinie 11.00, a po niej na placu za bazyliką spotkamy się na radosnym dziecięcym uwielbieniu Boga przez zabawę, koncert, konkursy, wspólną integrację we wspólnocie dziecięco-rodzinnej. W programie planowane są różne strefy zabaw, począwszy od strefy dla malucha po zabawy grupowe i rodzinne, zarówno dla młodszych jak i starszych. 

Podczas spotkania towarzyszyć będzie nam wiele elementów rycerskich, m.in. będzie możliwość przejścia szlaku rycerskiego, będzie spotkanie z grupą rekonstrukcyjną, która przez gry i zabawy dla dzieci przybliży nam klimat średniowiecza. Chętne dzieci są również zaproszone do przebrania się za rycerzy i damy dworu.

Będą także czekać kucyki, dmuchańce, warsztaty różańcowe, czyli samodzielne robienie różańców, turnieje rycerskie, wata cukrowa i inne ciekawe niespodzianki.

Na tegorocznym spotkaniu będziemy mogli wziąć udział w konkursie plastycznym, którego temat będzie nawiązywał do patrona tegorocznego spotkania – św. Józefa.

Na wcześniejszych spotkaniach zaczęliśmy zbierać figurki. Pierwszą była figurka św. Maksymiliana, a w kolejnym roku Matki Bożej. W tym roku również planowane jest, aby dzieci wyjechały z Niepokalanowa z figurką św. Józefa. Na każdego małego uczestnika będzie też czekać najnowszy numer „Rycerzyka Niepokalanej”.

Już dziś zapraszamy do bliższego zaprzyjaźnienia się ze św. Józefem. Ta znajomość przyda się podczas konkursu i innych zabaw.

Plan oraz szczegóły tegorocznego V Ogólnopolskiego Spotkania Dzieci w Niepokalanowie dostępne na stronie: rycerzykniepokalanej.pl i na FB: RycerzykNiepokalanejCzasopismo.