Pan Jezus w nas wierzy!

Czwartek, XIV Tydzień Zwykły, rok II, Mt 10,7-15

Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie! Nie zdobywajcie złota ani srebra, ani miedzi do swych trzosów. Nie bierzcie na drogę torby ani dwóch sukien, ani sandałów, ani laski! Wart jest bowiem robotnik swej strawy. A gdy przyjdziecie do jakiegoś miasta albo wsi, wywiedzcie się, kto tam jest godny, i u niego zatrzymajcie się, dopóki nie wyjdziecie. Wchodząc do domu, przywitajcie go pozdrowieniem. Jeśli dom na to zasługuje, niech zstąpi na niego pokój wasz; jeśli zaś nie zasługuje, niech pokój wasz powróci do was! Gdyby was gdzie nie chciano przyjąć i nie chciano słuchać słów waszych, wychodząc z takiego domu albo miasta, strząśnijcie proch z nóg waszych! Zaprawdę, powiadam wam: Ziemi sodomskiej i gomorejskiej lżej będzie w dzień sądu niż temu miastu.

 

Krocząc dalej śladami Jezusa przez Ewangelię św. Mateusza, docieramy dzisiaj do kolejnego fascynującego tekstu. Oto Pan Jezus rozsyła Dwunastu na misje. Wyobraź sobie, że jesteś jednym z nich i dostajesz od Pana Jezusa polecenie, aby iść i głosić Słowo Boże. Niestety nie dostajesz od niego ani grosza na tę ewangelizację. W dodatku warunki jej wypełnienia są o wiele trudniejsze. Nie możesz też brać ze sobą dużej ilości ubrań. Jak zatem iść na taką misję bez niczego? To bardzo trudne!

Nikt nie powiedział, że misja głoszenia Ewangelii będzie łatwa. Jest bardzo wymagająca, ale Pan Jezus wierzy w nas bardzo i chce, abyśmy wyruszyli głosić Jego Słowo. Oczywiście nie od razu. Uczniowie zanim wyruszyli najpierw przebywali z Panem Jezusem i poznawali Go.

My również powinniśmy najpierw poznać Pana Jezusa, czytając codziennie Słowo Boże, a On w odpowiednim czasie pośle nas, jeżeli oczywiście Mu na to pozwolimy. Nie trać więc czasu i już dziś postanów sobie, że codziennie będziesz poznawać Jezusa, czytając Pismo Święte.