Pielgrzymka Radomska 2021, dzień 2 (foto)

Sercańska „szóstka” po dwóch dniach w drodze jest o kolejne 24 kilometry bliżej Jasnej Góry.

Pielgrzymom w tym roku w sposób szczególny towarzyszą rozważania fragmentów Jasnogórskich Ślubów Narodu przygotowanych przez kard. Stefana Wyszyńskiego, do którego beatyfikacji się przygotowujemy. Sobotnie rozmyślania skupione były wokół wagi łaski uświęcającej w życiu każdego chrześcijanina i troski o jej systematyczne odnawianie. Łaska uświęcająca nie jest tylko obowiązkiem ludzi wierzących, ale powinna być pragnieniem spotkania się z żywym Chrystusem. Podobnie walki z grzechem nie należy traktować jako obciążenia, ale środka do zjednoczenia z Jezusem.

Razem z sercańską „szóstką” w Pieszej Pielgrzymce Radomskiej na Jasną Górę pielgrzymuje wiele rodzin, także z małymi dziećmi. Rzeczywistość ta mocno wybrzmiała w wieczornym studio pielgrzymkowym Radia Profeto. Dk. Wojciech Olszewski SCJ na trasie drugiego dnia pielgrzymki przeprowadził kilka rozmów z rodzicami, a także najmłodszymi pielgrzymami, którzy dzielnie zmierzają na Jasną Górę.

Pielgrzymowanie do Czarnej Madonny od zawsze wiąże się z zanoszeniem do Matki Bożej najważniejszych ludzkich spraw. Bardzo często są to osobiste intencje, dotyczące problemów i trudów całych rodzin. W sobotę do sercańskiej „szóstki” dołączyło małżeństwo, które podzieliło się świadectwem otrzymanej łaski. Dwa lata temu wyruszyli na pielgrzymi szlak z bardzo konkretną intencją – od pięciu lat bezskutecznie starali się o dziecko. Po dniach pielgrzymowania w grupie sercańskiej Paulina i Radek doczekali się szczęśliwie poczęcia, a w tym roku przyszli pokazać wymodlony cud – kilkumiesięczną Alicję.

W sobotę pielgrzymom szczególnej modlitewnej trosce została powierzona Lena – bardzo chora dziewczynka.

Zachęcamy do duchowego pielgrzymowania razem z sercańską „szóstką”. Intencje do modlitwy w czasie różańca i koronki można wpisywać w komentarzach na facebookowych profilach Radia Profeto i 6Sercanska.

 

Radio Profeto zaprasza codziennie na transmisje z Mszy św., konferencji, Apelu Jasnogórskiego i na wieczorne studio pielgrzymkowe. Szczegóły na stronie internetowej 

https://profeto.pl/pielgrzymka-radomska-2021 i na facebook.pl/radioprofetopl