W poniedziałek w grupie sercańskiej urządzono coś na wzór dnia dziecka – dzieci i ich rodzice byli w centrum pielgrzymkowych rozważań. Ks. Franciszek Wielgut SCJ wygłosił konferencję o komunii małżeńskiej i sposobach, jak pokonywać trudności, by budować jedność. 

Na adoracji Najświętszego Sakramentu wszystkie dzieci zostały zawierzone św. Józefowi. – Prosiliśmy Jezusa obecnego pośród nas, aby brał na kolana nasze dzieci, błogosławił, tak jak czynił to dwa tysiące lat temu – relacjonował w wieczornym studiu pielgrzymkowym dk. Wojciech Olszewski SCJ. Ksiądz przewodnik przechadzał się w poniedziałek między rodzinami z dziećmi, rozdając najmłodszym pielgrzymom lizaki. Udało się także rozegrać mecz, a pogodny wieczór z zabawami i tańcami dla dzieci dał chwilę wytchnienia ich rodzicom.

Tematyka tegorocznej pielgrzymki poświęcona jest rodzinie, która obecna jest także w Jasnogórskich Ślubach Narodów, które ze względu na zbliżającą się beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego rozważane są w drodze do Częstochowy.

Gośćmi dk. Wojciecha w wieczornym studiu pielgrzymkowym byli Hanna i Andrzej z Domowego Kościoła, którzy podzielili się świadectwem swojego życia małżeńskiego i rodzinnego, a także opowiedzieli o formacji w rodzinnej gałęzi Ruchu Światło-Życie. 

 

Zachęcamy do duchowego pielgrzymowania razem z sercańską „szóstką”. Intencje do modlitwy w czasie różańca i koronki można wpisywać w komentarzach na facebookowych profilach Radia Profeto i 6Sercanska.

Radio Profeto zaprasza codziennie na transmisje z Mszy św., konferencji, Apelu Jasnogórskiego i na wieczorne studio pielgrzymkowe. Szczegóły na stronie internetowej https://profeto.pl/pielgrzymka-radomska-2021 i na facebook.pl/radioprofetopl