We wtorek pielgrzymkowej tradycji sercańskiej „szóstki” stała się zadość. W czasie Mszy św. w Olesznie małżonkowie, którzy pielgrzymują razem odnowili swoje przyrzeczenia małżeńskie. Jedna para została pobłogosławiona na czas narzeczeństwa, aby najlepiej przygotowała się do sakramentu małżeństwa.

Ks. Sławomir Knopik SCJ w czasie homilii przywołał świadectwa pielgrzymów sercańskiej „szóstki”, którzy w drodze na Jasną Górę prosili o łaski dla swojego małżeństwa. Jeden z pątników dziękował za 50 lat swojego małżeństwa. Zapytany, czy ożeniłby się drugi raz, odpowiedział, że nie tylko drugi, ale tyle razy ile trzeba by było, robiłby to z wielką radością i przyjemnością. Inny pielgrzym modlił się o ocalenie swojego małżeństwa. – W czasie adoracji modliliśmy się, aby Chrystus umacniał dobro w sercach ludzi, ale też zerwał więzy zła, które nie pozwalają małżonkom wzrastać w miłości wzajemnej, do Boga i do ludzi – relacjonował dk. Wojciech Olszewski SCJ w wieczornym studiu pielgrzymkowym na antenie Radia Profeto.

Ks. Franciszek Wielgut SCJ wygłosił konferencję o sprawiedliwości społecznej; zrobił to na podstawie ujęcia sprawiedliwości w Piśmie Świętym, a także w pismach i życiu o. Jana Leona Dehona, założyciela księży sercanów.

Gośćmi dk. Wojciecha Olszewskiego SCJ w wieczornym studiu pielgrzymkowym byli małżonkowie Kamila i Paweł, którzy na pielgrzymce nawiązali głębszą relację – pielgrzymują już ósmy raz i drugi raz jako małżeństwa – czują się częścią sercańskiej „szóstki”. Drugim gościem był Piotr, który opowiedział o modlitwie tańcem.

 

Zachęcamy do duchowego pielgrzymowania razem z sercańską „szóstką”. Intencje do modlitwy w czasie różańca i koronki można wpisywać w komentarzach na facebookowych profilach Radia Profeto i 6Sercanska.

Radio Profeto zaprasza codziennie na transmisje z Mszy św., konferencji, Apelu Jasnogórskiego i na wieczorne studio pielgrzymkowe. Szczegóły na stronie internetowej https://profeto.pl/pielgrzymka-radomska-2021 i na facebook.pl/radioprofetopl