Za sercańską „szóstką” we środę 35 kilometrów – to najdłuższa dzienna trasa na pielgrzymce radomskiej i granica archidiecezji częstochowskiej już została przekroczona. Jasna Góra coraz bliżej.

Poza odległością trudna była też sama trasa, bo kilkukilometrowy odcinek prowadzi przez leśne i piaszczyste tereny. W tym czasie pielgrzymi odprawiają drogę krzyżową. Stąd też w środę więcej ciszy i skupienia w sercańskiej „szóstce”. 

Gościem wieczornego studia pielgrzymkowego był ks. Franciszek Wielgut SCJ, który opowiedział o rozeznawaniu powołania. A proces ten określił jako rozpoznawanie tego, o czym Pan Bóg marzy względem każdego z nas. Przypomniał, że jeśli ktoś chce wstąpić do zgromadzenia księży sercanów, to 6 września w Warszawie może przyjść na rozmowę z ojcem prowincjałem. 

Pielgrzymująca z sercańską „szóstką” nauczycielka akademicka Kasia opowiedziała o powołaniu do stanu dziewic konsekrowanych, do którego należy. – Sensem naszego życia jest oddanie się Panu Bogu i Kościołowi, żyjąc w świecie – mówiła w rozmowie z dk. Wojciechem Olszewskim SCJ.

 

Zachęcamy do duchowego pielgrzymowania razem z sercańską „szóstką”. Intencje do modlitwy w czasie różańca i koronki można wpisywać w komentarzach na facebookowych profilach Radia Profeto i 6Sercanska.

Radio Profeto zaprasza codziennie na transmisje z Mszy św., konferencji, Apelu Jasnogórskiego i na wieczorne studio pielgrzymkowe. Szczegóły na stronie internetowej https://profeto.pl/pielgrzymka-radomska-2021 i na facebook.pl/radioprofetopl