Pielgrzymka Radomska 2021, dzień 7 (foto)

Przedostatni dzień pielgrzymki jest okazją do wzajemnych podziękowań i podsumowań.

43. Piesza Pielgrzymka Radomska przebiegała pod hasłem „Maryja nadzieją rodzin” i wpisana była w Jasnogórskie Śluby Narodu przygotowane przez kard. Stefana Wyszyńskiego. Każdego wieczoru była okazja do odnowienia Ślubów – pielgrzymi z entuzjazmem powtarzali „Królowo Polski, przyrzekamy” ślubując wierność Panu Bogu w obszarach dotyczących życia małżeńskiego, rodzinnego czy społecznego.

Księża goszczący w wieczornym studio pielgrzymkowym zwrócili uwagę, że kard. Wyszyński zmarł 40 lat temu, a średnia wieku pielgrzymów sercańskiej „szóstki” to 36 lat, ale mimo tej różnicy pokoleń pątnicy z wielkim entuzjazmem reagowali na tekst Jasnogórskich Ślubów Narodu i rozważania dotyczące ich treści. – To pokazuje niestety aktualność problemów, które zdiagnozował kard. Stefan Wyszyński, ale także aktualność przesłania, które zawarł w Ślubach – zaznaczał ks. Witold Januś SCJ.

Czwartek w drodze na Jasną Górę był okazją do modlitwy o uświęcenie kapłanów i o nowe powołania zakonne i kapłańskie. Dla sercanów to ważny dzień, bo 12 sierpnia przypada rocznica śmierci ojca Jana Leona Dehona – założyciela zgromadzenia.

Ks. Sławomir Knopik SCJ zwrócił uwagę, że wraz ze wzrostem duchowych potrzeb pielgrzymów, którzy chcieli przeżyć rekolekcje w drodze rosła satysfakcja duszpasterzy i przewodników. Podsumowując niejako pielgrzymkę podziękował wszystkim służbom, dzięki którym droga na Jasną Górę mogła przebiegać sprawnie i bezpiecznie. Ksiądz przewodnik podkreślił też rolę naszego radia, które poza 216 pielgrzymami sercańskiej „szóstki” umożliwiło przeżycie „rekolekcji w drodze” pielgrzymom duchowym, którzy dzięki transmisjom mogli wspólnie się modlić i słuchać konferencji.

Zachęcamy do duchowego pielgrzymowania razem z sercańską „szóstką”. Intencje do modlitwy w czasie różańca i koronki można wpisywać w komentarzach na facebookowych profilach Radia Profeto i 6Sercanska.