Prawie 3300 osób uczestniczyło w 43. Pieszej Pielgrzymce Diecezji Radomskiej na Jasną Górę. Jej częścią była grupa szósta – sercańska. W piątek 13 sierpnia dotarli przed oblicze Czarnej Madonny. Mszy św. na zakończenie pątniczego marszu przewodniczył biskup radomski Marek Solarczyk.

W homilii biskup Solarczyk wspominał kard. Stefana Wyszyńskiego oraz ks. Romana Kotlarza. – W trakcie pielgrzymki rozważaliśmy Śluby Jasnogórskie i za chwilę je odnowimy. Stajemy w tajemnicy Ślubów, przywołując wyjątkowego świadka czasów, Prymasa Tysiąclecia, i czekamy na jego beatyfikację. To była pełnia czasu. Jego posługa to były śluby złożone 65 lat temu. Dla nas również to jest wyjątkowe doświadczenie znaków czasu, które dokonały się u nas w Radomiu, a czego znakiem są powiewające tutaj sztandary i transparent, uświadamiający, że 11 lat po Ślubach, w czerwcu 1976 roku, były wydarzenia w Radomiu. Chcemy dzisiaj dziękować za świadków wierności Bogu, ojczyźnie, umiłowania wszystkiego, co było i jest wpisane w rodziny tych świadków. Chcemy prosić o dobre poprowadzenie procesu ks. Romana Kotlarza, aby był ogłoszony błogosławionym. Stajemy w 30. rocznicę Światowych Dni Młodzieży i dziękujemy za świadka, jakim jest i był św. Jan Paweł II – mówił dalej biskup radomski.

Na koniec biskup podziękował pielgrzymom za trud drogi, którego podjęli się, idąc na Jasną Górę, a także pielgrzymom duchowym. Ci ostatni pielgrzymowali m.in. z sercańską „szóstką”, słuchając konferencji czy uczestnicząc w transmisjach Mszy św. i Apeli Jasnogórskich za pośrednictwem Radia Profeto. Można ich odsłuchać w archiwum na stronie radia: https://profeto.pl/kategorie/pielgrzymka-radomska

Piesza pielgrzymka radomska wyruszyła na Jasną Górę 6 sierpnia. Jej hasłem były słowa: "Maryja nadzieją rodzin”.