Pielgrzymka Radomska 2022, dzień 3 (foto)

Za Sercańską „6” kolejne 25 kilometrów (łącznie ponad 74 km). W poniedziałek pielgrzymi dotarli do Błotnicy.

– Uczeń Chrystusa realizuje powołanie do życia wiecznego w konkretnych sytuacjach swojego życia – nie tylko w deklaracjach czy postanowieniach – mówił ks. Witold Januś SCJ w czasie pielgrzymkowej Mszy św., komentując Ewangelię, w której Jezus mówi o płaceniu podatków. Odwrotne zachowanie może być powodem do zgorszenia. – Zgorszenie może doprowadzić nawet do duchowej śmierci bliźniego – podkreślał sercanin, zwracając uwagę, że dziś system wartości wielu ludzi został zniszczony. Zaznaczył, że w oparciu o Boże Słowo i nasze nim życie możemy pomóc go odbudować. – Twoje życie jest niezwykle ważne, bo może być dla kogoś jedynym pomostem do prawdy, do normalności, jedynym przykładem wierności – zakończył ks. Januś.

Konferencję pielgrzymkową w poniedziałek wygłosił ks. Michał Olszewski SCJ na temat Liturgii Słowa. – Bóg przez swoje Słowo mówi w liturgii – podkreślał. Zwracając uwagę na lectio continua, zaznaczył, że Bóg każdego dnia chce się z nami komunikować. Przypomniał, że aktualnie w liturgii używany jest piąty przekład Biblii Tysiąclecia.
– Jeśli przez pryzmat czytań zaczniecie patrzeć na swoje życie, zobaczycie, że Bóg niesamowicie komunikuje się z wami; odpowiada na pytania, na wątpliwości; wskazuje drogę – mówił ks. Michał Olszewski SCJ i zachęcał pielgrzymów do codziennego czytania Pisma Świętego i medytowania choćby jednego słowa z Ewangelii.

Msze św., konferencje i Pielgrzymkowe Studio Wieczorne transmituje Radio Profeto. Szczegółowy plan w ramówce na stronie https://profeto.pl/radio. Archiwalnych nagrań można odsłuchać także w formie podcastów na stronie: https://profeto.pl/kategorie/pielgrzymka-radomska.