Pocieszenie

Piątek, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, rok A, Mt 11,25-30

W owym czasie Jezus przemówił tymi słowami: «Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie. Wszystko przekazał Mi Ojciec mój. Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić. Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokornego serca, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem słodkie jest moje jarzmo, a moje brzemię lekkie».

 

Praktycznie każdego dnia przychodzi taki moment, kiedy jesteśmy zmęczeni nauką, zajęciami pozalekcyjnych, pracami w domu itp. Często jesteśmy zalatani i nie mamy na nic czasu! Pan Jezus w dzisiejszej Ewangelii mówi: "Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię".

Pamiętaj więc, że to Jezus może dać Ci prawdziwe pocieszenie. Tylko On może Cię naprawdę pokrzepić po całym dniu zmagań z codziennością. Ucz się wzywać Go w każdej chwili, kiedy jest Ci trudno. On zawsze jest przy Tobie, a kiedy Go wzywasz, jednoczy się z Tobą, aby odciążyć Cię we wszystkim.

Czy dzisiaj wzywałeś Jego imienia, kiedy było Ci źle? Czy może narzekałeś i zapomniałeś, kto jest źródłem radości i pokrzepienia? Pamiętaj, nigdy nie jest za późno, aby skorzystać z Jego pokrzepiającej mocy. On zawsze jest przy Tobie!